Gwiazdy

Ania Lewandowska kontra niejedzenie śniadań. Czy to naprawdę najważniejszy posiłek dnia?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Dzien Dobry TVNBartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Najzdrowiej odżywiająca się polska gwiazda? To chyba ona, Anna Lewandowska. Siedem tygodni temu trenerka rzuciła wyzwanie swoim fanom, chcąc zachęcić ich do zdrowego stylu życia. "Małe kroki, duża zmiana" - przekonuje. W tym tygodniu staje twarzą w twarz z mitem śniadania - które często pomijamy albo jemy w pośpiechu. Jakie jest zdanie trenerki w tej kwestii?

Anna Lewandowska o śniadaniach

Była mowa o kolacji, teraz pora na pierwszy posiłek dnia - choć przyznajmy, w przypadku niektórych z nas byłby to zapewne obiad. Śniadanie nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Jadamy je w pędzie, byleby tylko zdążyć do pracy albo czym prędzej "obrobić" dzieci. Czasem przekonujemy innych (i siebie), że nie czujemy rano głodu. Albo po prostu, że wolimy zjeść coś bardziej treściwego - jak obiad.

Propagatorka zdrowego stylu życia zdecydowała się raz a dobrze rozwikłać zagadkę śniadania. Czy naprawdę go potrzebujemy i czy faktycznie jest tak ważne dla naszego organizmu? Anna Lewandowska przedstawiła "twarde" dowody.

- Śniadanie dodaje nam sił i pobudza organizm do działania. Badania wskazują, że u osób, które nie jedzą śniadań występuje wyższe ryzyko nadwagi lub otyłości - wylicza trenerka i dodaje: - Rozpoczęcie dnia od śniadania poprawia koncentrację i zdolność zapamiętywania.

Co jeszcze ? Okazuje się, że osoby, które jedzą śniadania nie sięgają tak często po niezdrowe przekąski. Ich dieta jest też bogatsza o warzywa i owoce.

Anna Lewandowska i jedzenie śniadań

Trenerka ma świadomość tego, jak złą famą owiane są poranne posiłki. Zwróciła się więc bezpośrednio do swoich fanów z wyraźnym zastrzeżeniem:

- Wiem, że czasami ich unikacie albo zapominacie w porannym biegu, ale śniadanie JEST najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Co na to internauci? Wielu podzieliło się tym, jakie wersje porannego posiłku lubią najbardziej. Białkowo-tłuszczowe a może węglowodanowe? Pomysły były różne.

- Ja zdecydowanie najlepiej się czuję po śniadaniach białkowo-tłuszczowych - napisała jedna z dziewczyn. Ania Lewandowska nie omieszkała się jej pochwalić za takie podejście: - Świadomość jest najlepsza ? - pogratulowała.

- Kocham owsianki! ? choć przyznaję, że czasami mój poranny posiłek to tylko kawałek banana ? - wyznała inna internautka. -Popracujemy nad tym ❤️- uspokoiła ją w odpowiedzi Ania. Co jeszcze pisały obserwatorki Instagrama trenerki?

- Śniadanie u mnie to podstawa zawsze ? to najważniejszy posiłek w ciągu dnia ! Ja już po treningu ? dzisiaj były 2 shoty treningowe.

- Zdrowe śniadanie jest mega ważne, czasami w pędzie je pomijam, ale wiem, że to złe, bo potem nadrabiam i jest wilczy apetyt. Także ten krok jest mi bliski ??

-Śniadania uwielbiam na słodko. Omlety, owsianki, placki od czasu do czasu jajecznica i szakszuka. Bez śniadania nie wyjdę z domu ?

A Ty, jakie śniadania najbardziej lubisz? Zajrzyj do naszej zakładki kuchnia jeśli potrzebujesz co-nieco inspiracji :)

Zobacz wideo: Anna Lewandowska o ćwiczeniach i zdrowiu

Zobacz też:

13-letnia córka Agaty Mróz o hejcie, który ją spotyka po śmierci mamy. "Wiem, że mojemu tacie było ze mną ciężko"

Przedszkola i żłobki dłużej zamknięte? Rząd wysyła sygnał

Dziesięciolatkę bolał ząb. Przyczyną okazał się być złośliwy guz mózgu wielkości piłki golfowej

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości