Gwiazdy

Autorka hitu "Uh La La La" wspomina początki kariery: "Czułam się jak dziewczyna z małego miasta"

Gwiazdy

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku Alexia ze swoim hitem "Uh La La La" podbijała światowe listy przebojów i szybko stała się jedną z największych gwiazd muzyki eurodance. Czym dziś się zajmuje? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Alexia o swojej karierze

Alexia, czyli Alessia Aquilani największą karierę robiła w latach 90. XX w. Wówczas poznała Roberto Zanettiego, szefa wytwórni DWA Records i rozpoczęła z nim współpracę. Dzięki "Uh La La La" stała się jedną z największych gwiazd europejskiej muzyki dance. Co czuła, gdy pierwszy raz usłyszała swój hit w radiu?

- Pamiętam ten moment bardzo dobrze. Byłam wtedy w lokalnym warzywniaku, coś kupowałam, gdy nagle usłyszałam tę piosenkę z głośników. Ona już była wtedy znana. Nagle jedna z mam krzyknęła do swojego syna: "hej, to piosenka tej Alexii, którą tak lubisz". Pomyślałam wtedy: "Wow, udało mi się" - wspominała w Dzień Dobry TVN wokalistka.

Przyznała jednak, że nie zawsze było lekko. - Zawsze czułam się jak dziewczyna z małego miasta. (...) Byłam sama, uczyłam się życia za granicą , języka angielskiego. Bywało, że nie rozumiałam, co zamawiam w restauracji - opowiadała wokalistka.

Alessia Aquilani obecnie

Dziś Alexia ma 53 lata i cały czas zajmuje się muzyką. Jest też mamą dwóch dziewcząt, które też przejawiają talent wokalny. Na razie nie myślą jednak o zrobieniu kariery. - Kiedy córki zobaczyły mnie po raz pierwszy śpiewającą na scenie, były w szoku. Zawsze chroniłam je przed światem show-biznesu - powiedziała Alexia.

Przez ostatnie lata wokalistka koncertowała w całej Europie. Teraz docenia pandemię koronawirusa, ponieważ to dzięki niej zwolniła. Zaczęła też poświęcać więcej czasu swoim dzieciom.

- Ta wymuszona przerwa była mi potrzebna. Mogłam pograć na gitarze i śpiewać inaczej, niż zawsze - dla siebie samej. (...) Zaczęłam paradoksalnie cieszyć się życiem. Każdą jego chwilą - wyznała Alessia Aquilani.

Artystka pracuje nad nową porcją muzyki. Będzie to połączenie popu i dance w różnych językach. Cały czas próbuje także nowych rzeczy. - Nagrałam ostatnio utwór z pewnym włoskim DJ-em, bardzo młodym. On i jego ekipa napisali dla mnie piosenkę i jest tam kilka ciekawych składników, m.in. rap. Wyobraź sobie, że w wieku 50 lat zabrałam się za rapowanie! - dodała Alexia.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Sandra Hajduk

Pozostałe wiadomości