lata 90.

  Agnieszka Kotońska i jej mąż Artur są związkiem z bardzo długim stażem. Poznali się na początku lat 90. ubiegłego wieku, a ich miłość trwa do dziś. Gwiazda "Goggleboxa" pochwaliła się archiwalnym nagraniem z zaręczyn sprzed 30 lat. Oboje przeszli sporą metamorfozę.

  W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Szczecina, gdzie spotkała się z Marią Kulą i jej bliskimi. Rodzina mieszka w trzypoziomowym mieszkaniu, którego wystrój nawiązuje do lat 90. XX wieku. Oryginalna fototapeta, drewniany sufit i trzy kominki to zaledwie część nietypowych ozdób, które stanowią o wyjątkowym charakterze tego miejsca.

  "Oddaje chwilowy nastrój człowieka"

  W sieci pojawiło się poddane przeróbce zdjęcie, którego autor pragnął stworzyć współczesny obraz serialowych idoli.

  "Trudno nie pamiętać tych emocji".

  Piotr Stankiewicz napisał książkę "Pamiętam", która zawiera zbiór czasem bolesnych, czasem miłych i wstydliwych, a czasem zabawnych wspomnień autora. Niemal każdy czytelnik – dziecko i rodzic dorastający u schyłku PRL-u znajdzie w niej choć cząstkę siebie.

  "Zdarzały się staniki na scenie".

  Lata 90. to wyjątkowy czas zarówno w popkulturze, jak i w modzie. Wielu współczesnych projektantów inspiruje się ówczesnym stylem, a fashioniści kochają projekty z tamtych czasów. Co jest w nich wyjątkowego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka Agnieszka Krajewska.

  Czy na scenie pojawi się Victoria Beckham?

  Krzysztof KASA Kasowski w tym roku obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Jest znanym muzykiem i kompozytorem, ale również pisarzem. Niedawno wydał książkę pt. "Wielki Comeback", w którym nieco prześmiewczo, a czasem na serio odkrywa kulisy polskiego show-biznesu lat 90.

  Flame nails to stylizacja paznokci, w której pojawia się znany z lat 90. płomień. We współczesnym wydaniu zdobienie to może być zarówno delikatne i stonowane, jak i bardzo kolorowe. Jak wykonać manicure flame? Na jakiej płytce będzie wyglądał najlepiej?

  "Captain Jack" to tytuł przeboju z lat 90. XX wieku, ale i nazwa niemieckiego zespołu, który powstał w 1995 roku. Charyzmatyczni wykonawcy, którzy swoim debiutem zmienili oblicze muzyki tanecznej, pozostawili po sobie więcej wpadających w ucho hitów. Skład grupy zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat, jednak niesamowita energia i charakterystyczne militarne stylizacje pozostały niekwestionowanym znakiem rozpoznawczym artystów.

  Przebój "No limit" holenderskiej grupy 2Unlimited podbijał listy przebojów w latach 90. Po dziś dzień jest bardzo popularny i przyniósł Rayowi Slijngaardowi oraz Anicie Doth ogromną sławę. Muzyk kilka lat temu podczas koncertu w Polsce poznał piękną blondynkę o imieniu Sandra, z którą obecnie jest zaręczony. Teraz mieszkają częściowo w Katowicach, a częściowo w Düsseldorfie.

  "Ekstaza. Lata 90. Początek" to książka Anny Gacek, która właśnie trafiła na sklepowe półki. Dziennikarka wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się podjąć temat właśnie tej dekady. Jej opowieść jest nie tylko o historii, ale także o niezwykłym świadectwem wyjątkowej epoki.

  „Doskonale odzwierciedlały wolny rynek z tamtych czasów”

  Beata Kozidrak bez wątpienia jest ikoną polskiej sceny muzycznej i od wielu lat niezmiennie jedną z najpopularniejszych wokalistek. Gwiazda pochwaliła się w sieci sentymentalną fotografią, która została wykonana podczas koncertu na początku lat 90. Jak wtedy wyglądała?

  Zespół De Su wylansował takie przeboje jak "Życie cudem jest" czy "Kto wie", bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiej piosenki. Po spektakularnym sukcesie w latach 90. wokalistki zniknęły ze świata show-biznesu. Jak potoczyły się ich losy?

  Kuba Molęda pojawił się na polskiej scenie muzycznej w 1997 roku. Piosenkę "Mogę wszystko" śpiewała cała Polska, a on z dnia na dzień stał się pierwszoligową gwiazdą. Choć nie porzucił muzyki, dziś częściej można go jednak spotkać w teatrze.

  Moda z lat 90. była nieco mniej kiczowata niż w poprzednich dekadach, choć dla wielu ubiór z tego okresu nadal był tandetny. Mimo to wielu współczesnych projektantów inspiruje się właśnie takim stylem. Moda z lat 90. w Polsce i na świecie była związana z popkulturą, czyli kultowymi w tym okresie serialami i zespołami muzycznymi.

  Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku Alexia ze swoim hitem "Uh La La La" podbijała światowe listy przebojów i szybko stała się jedną z największych gwiazd muzyki eurodance. Czym dziś się zajmuje? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Aleksandra Kwaśniewska miała 14 lat, kiedy jej tatę wybrano na prezydenta Polski. Teraz dziennikarka postanowiła powspominać tamte czasy. W swoich mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie ze spotkania z królową Elżbietą II.

  Trójka znakomitych, polskich aktorów w produkcji Jakuba Piątka. "Prime Time" opowie historię dwudziestoparolatka, który napada na studio telewizyjne. Razem z Marcinem Sawickim odwiedziliśmy ekipę na planie filmowym. Zapytaliśmy reżysera, co było dla niego inspiracją do stworzenia obrazu.

  Stylistka Ewelina Rydzyńska podpowiada, jak się ubrać modnie, inspirując się latami 90. Jakie trendy wróciły z tamtych lat? Czy każda sylwetka będzie dobrze prezentowała się w fasonach z lat 90? Zobaczcie stylizacje, które zaprezentowała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Na scenie Dzień Dobry TVN legendarny zespół The Kelly Family zaśpiewał piosenkę "Keep on Singing"! Posłuchajcie! A jaka jest Twoja ulubiona piosenka The Kelly Family?

  Swoją karierę zaczynali od grania na ulicy. Szybko jednak podbili serca ludzi na całym świecie. W Dzień Dobry TVN gościliśmy zespół The Kelly Family - najbardziej znaną muzyczną rodzinę na świecie. Dlaczego postanowili wrócić na scenę po 20 latach przerwy? Co robili w czasie, gdy razem nie występowali? Czy trudno im było wrócić do wspólnego grania? Zobaczcie rozmowę z zespołem, o którym fani mówią, że są ich drugą (muzyczną) rodziną!

  W latach 90. żadna dyskoteka nie mogła się odbyć bez tych hitów. Płyty tych wykonawców wielokrotnie pokrywały się platyną, a oni sami zyskali miano międzynarodowych gwiazd. Trzy dekady później ich piosenki wciąż przyciągają tłumy. Jak dziś wygląda życie gwiazd lat 90.? Kim są ich fani? Czy nadal organizują szalone imprezy? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka postanowiła to sprawdzić.