Gwiazdy

Aktorki jednej roli. Łatka ich bohaterek przylgnęła do nich na dobre

Gwiazdy

Występ w kultowym serialu, co prawda daje ogromną rozpoznawalność, ale może też zaszufladkować aktora w jednej roli. Wiele gwiazd jak np. Jane Saymour czy Shannen Doherty nawet po kilkudziesięciu latach wciąż są utożsamiane są ze swoimi postaciami.

Aktorki znane z jednej roli

"Doktor Quinn", "Przyjaciele" czy "Beverly Hills, 90210" to seriale, które przyniosły aktorom wielką popularność. Jane Saymour już na zawsze pozostanie w pamięci widzów słynna doktor Michaelą Quinn, Jennifer Anioston będzie Rachel Green, a Shannen Doherty - Brendą Walsh. Choć wszystkie trzy aktorki zagrały w wielu innych produkcjach, to mimo wszystko łatka ich najsłynniejszych ról przylgnęła do nich na dobre.

- Jane Saymour ma dzisiaj ponad 70 lat. Podkreślam to nie bez powodu, bo ciągle wygląda fantastycznie. Nie wiem, czy wiecie, że ona ma polskie korzenie. Jej dziadek pochodził z Płocka. Rolą w "Doktor Quinn" zaskarbiła sobie sympatię fanów - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska w Dzień Dobry TVN.

Z kolei Jennifer Aniston zrobiła furorę rolą Rachel Green w "Przyjaciołach". Jej fanki oszalały na punkcie serialowej bohaterki i starały się do niej upodobnić. - Był taki czas, kiedy kobiety strzygły się "na Rachel", to było "Rachel's cut". Chodziły do fryzjera i mniej więcej taką fryzurę sobie robiły. Co prawda nie można powiedzieć, że Jennifer jest aktorką tylko tej jednej roli, ale faktem jest, że to ona dała jej międzynarodową sławę - podkreśliła Sandra.

Shannen Doherty w "Beverly Hills 90210"

Shannen Doherty, czyli odtwórczyni roli Brendy, musiała zmierzyć się ze swoją sławą po serialu. Nie była najbardziej lubianą postacią.

- Krążyły anegdoty, że do produkcji trafiały listy, które mówiły o tym, by pozbyć się jej z obsady, bo stała na przeszkodzie miłości Kelly i Dylana - przyznała Sandra Hajduk-Popińska.

- Aktorki jednej roli to także te, które zagrały w "Jamesie Bondzie". Zazwyczaj była to taka rozbłyskająca gwiazda, która szybko gasła - dodała Dorota Wellman.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Pozostałe wiadomości