Gwiazdy

Niebieskie serduszko dla dzieci z autyzmem. Agnieszka Chylińska okazuje wsparcie

Gwiazdy

Aktualizacja:
Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska jest wszechstronną artystką - nasze serca podbiła hitem "Królowa łez", przez lata poprawiała humor żartami jako jurorka "Mam Talent", a od niedawna możemy zachwycać się jej talentem pisarskim. Jest autorką książek o niezwykłych maluchach. Co ją inspiruje? Macierzyństwo. Agnieszka Chylińska to mama, dla której autyzm jest codziennością. Dziś w szczególny sposób wyraziła solidarność z osobami z tym spektrum.

Agnieszka Chylińska dla dzieci z autyzmem

Agnieszka Chylińska stroni od dzielenia się informacjami o swojej rodzinie. Dba o sferę prywatną i stawia twarde granice pomiędzy pracą a byciem mamą trójki dzieci: 14-letniego Ryszarda, 10-letniej Estery i 8-letniej Krystyny. Wiadomo, że jako rodzic mierzy się z codziennością osób z autyzmem. Nie ujawniła jednak, które z jej dzieci jest tym "wyjątkowym" (jak napisała kiedyś na Instagramie).

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. To szczególne święto, które ma na celu edukować i uświadamiać, a przede wszystkim uwrażliwiać. Spektrum to codzienność wielu osób, które żyją, dorastają, uczą się wśród nas. Tym bardziej cieszy, że w ten dzień znane postacie - takie jak Agnieszka Chylińska - okazują swoje wsparcie i zwracają publiczną uwagę na ten ważny temat.

Agnieszka Chylińska o dzieciach z autyzmem

Książki Agnieszki Chylińskiej poświęcone są dzieciom nieprzeciętnym. Jak wskazuje artystka, do pisania inspiruje ją macierzyństwo.

- Mam fantastyczne dzieci - wyznała w jednym z naszych wywiadów.

Doświadczeniami dzieli się poprzez literaturę, a także poprzez swoją aktywność w mediach społecznościowych. To zadziwiające, że jedno zdjęcie - jedna bransoletka i subtelny uścisk dłoni - mogą wyrazić więcej niż tysiąc słów.

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu gwiazda opublikowała na Instagramie wzruszającą fotografię, którą opatrzyła niebieskim serduszkiem "?" . Ów znak wsparcia natychmiast podchwycili fani, chcąc wyrazić tym samym swoje zaangażowanie i empatię. Co ważne, to właśnie ta barwa symbolizuje spektrum autyzmu.

Agnieszka Chylińska uświadamia nam, jak niewiele potrzeba, by dokonać zmiany. Wystarczy uścisk dłoni, zdjęcie, emotikonka - za nimi zaś pójdą konkretne działania. A Wy, czy przyłączycie się do akcji i zostawicie "?" pod zdjęciem?

Zobacz wideo: Agnieszka Chylińska napisała nową książkę dla dzieci

Zobacz też:

Anita Sokołowska od rajskiej plaży, woli górskie wędrówki. Fan: "Podziwiam i pozdrawiam"

Córka Artura Żmijewskiego podbija świat muzyki z przyjaciółką . "Nie ma dużo takich duetów"

Pieczenie wielkanocnego piernika. Dlaczego wkładamy go do koszyczka?

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości