Gwiazdy

10 rocznica ślubu Williama i Kate. Zanim się pobrali, do Middleton przylgnął nieprzyjemny przydomek

Gwiazdy

Aktualizacja:

Dokładnie 10 lat temu odbył się ślub księcia Williama i księżnej Kate. Brytyjczycy specjalnie z tej okazji otrzymali wolne, by móc wraz z młodą parą przeżywać wielkie wydarzenie. Około miliona Londyńczyków bawiło się wówczas na ulicach. Jak Brytyjczycy świętują okrągłą rocznicę ślubu wnuka królowej Elżbiety II? O tym opowiedziała nam Anna Senkara.

Royal wedding - 10. rocznica ślubu Williama i Kate

Anna Senkara połączyła się z nami prosto z Londynu i przypomniała nam historyczne wydarzenie sprzed dekady. Dokładnie 10 lat temu Kate i William powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Królewski ślub jak zawsze był medialnym wydarzeniem na globalną skalę. Szacuje się, że ceremonię oglądały dwa miliardy ludzi na całym świecie.

Uroczystość odbyła się w Westminster Abbey, czyli dokładnie w tym samym miejscu, gdzie w 1947 roku ślub brali Królowa Elżbieta II i książę Filip. Anna Senkara w ramach ciekawostki dodała, że Lady Diana i książę Karol pobrali się dla odmiany w St. Paul's Cathedral w 1981 roku.

Podczas tego ślubu emocje wzbudzała suknia panny młodej projektu Alexandra McQueena. Kate sama sobie zrobiła make-up, podobno ulubionymi kosmetykami. Słynny pocałunek miał miejsce na balkonie pałacu Buckingham. Naturalnie drużbą pana młodego był książę Harry, a druhną panny młodej Pippa, jej siostra

- wspominała nasza reporterka.

Pierścionek zaręczynowy z tradycją

Kate i William byli ze sobą aż 10 lat, zanim się zaręczyli. Z tego powodu gazety na Wyspach Brytyjskich wymyśliły wybrance księcia przydomek "Waity Katie", czyli dosłownie "Kasia czekasia". Middleton nienawidziła go, jednak nigdy nie okazała tego publicznie. Po wielu latach spędzonych u swojego boku nadszedł magiczny moment. Kate otrzymała pierścionek z ogromnym szafirem, który był własnością księżnej Diany.

- Po jej śmierci pierścionek odziedziczył Harry. Ponieważ nie miał planów matrymonialnych, oddał go bratu. Gdyby historia trochę inaczej się potoczyła, teraz ten pierścionek nosiłaby Meghan – powiedziała Anna.

Na Wyspach Brytyjskich Kate cieszy się świetną prasą. Anna Senkara przyznała, że w rozmowie z korespondentami królewskimi dowiedziała się, że gdyby rodzina królewska miała stworzyć żonę dla przyszłego monarchy, to musiałaby stworzyć właśnie Kate.

Jak będzie wyglądać przyszłość monarchii?

- Królowa ma w tej chwili 95 lat, niedawno została wdową. Zupełnie w naturalny sposób będzie coraz więcej obowiązków oddawać młodemu pokoleniu. To się już dzieje od jakiegoś czasu - tłumaczyła nasza korespondentka.

Wyjątkowy film Kate i Williama

W swój wyjątkowy dzień Kate i William zaskoczyli fanów wyjątkową niespodzianką. Para opublikowała bowiem w mediach społecznościowych krótki film, na których można zobaczyć ich z niecodziennej perspektywy. Roześmiani ganiają się po ogrodzie i plaży, a także siedzą przy ognisku. Sprawiają wrażenie "normalnych", przeciętnych ludzi.

- Trwa kampania ocieplania wizerunku rodziny królewskiej, umówmy się. Jakoś trzeba wybrnąć z tych tarapatów, w które wpędzili Meghan i Harry - stwierdziła Agnieszka Woźniak-Starak w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Kate Middleton jest w ciąży? "W tych plotkach może być odrobina prawdy"

Kate Middleton przed ślubem schudła dwa rozmiary. Wybrana przez nią wtedy dieta jest jedną z bardziej restrykcyjnych

Włosy muśnięte słońcem. Ten wakacyjny hit pokochała nawet Kate Middleton

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości