rodzina krolewska

    rodzina krolewska

    Zamek królewski w Windsorze – największy zamek w Wielkiej Brytanii, a przy tym najdłużej zamieszkiwany przez panujących monarchów. Rozbudowywany od końca XI wieku ma dziś aż 800 metrów długości. Powierzchnia samych podłóg wynosi 45000 m². Pochowane na zamku Windsor osoby (dokładniej w Kaplicy Św. Jerzego), to jak łatwo się domyślić dostojni monarchowie Anglii.

    Głośny wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle mocno podzielił zarówno opinię publiczną, jak i członków rodziny królewskiej. Brytyjskie media coraz częściej rozpisują się o konflikcie między księciem Williamem i Harry'm. Co ich poróżniło? Nasza reporterka Anna Senkara rozmawiała na ten temat z Robertem Lacey'em, biografem rodziny królewskiej i autorem książki "Bitwa braci".

    Od publikacji wywiadu księcia Harry'ego i Meghan Markle minęły już ponad dwa tygodnie, a zainteresowanie ich działaniami nie słabnie, z resztą sami je umiejętnie podsycają. Teraz do mediów przedostała się kolejna informacja. Wnuczek królowej Elżbiety II właśnie zaczął nową pracę.