Drugie dziecko Meghan i Harry'ego niebawem przyjdzie na świat. Czy ma szansę na tron?

książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Źródło: cover video/x-news
Księżna Meghan spodziewa się swojego drugiego dziecka ze związku z księciem Harrym. Wiadomo, że była aktorka jest już na finiszu swojej ciąży. Jak poinformuje o rozwiązaniu? I czy jej dzieci mają szansę na tron w Wielkiej Brytanii?

Informacja o porodzie Meghan

Życie Meghan i Harry'ego w ostatnich miesiącach jest naprawdę burzliwe. Od momentu, gdy zrezygnowali z pełnienia funkcji członków brytyjskiej rodziny królewskiej, ich relacje z najbliższymi księcia uległy znacznemu ochłodzeniu, a medialna nagonka sprawiła, że była aktorka w zeszłym roku poroniła.

Od kilku miesięcy Meghan znów cieszy się stanem błogosławionym. Podczas wywiadu telewizyjnego z Oprah Winfrey para ujawniła, że spodziewają się córki. Początkowo szacowano, że dziecko przyjdzie na świat pod koniec czerwca, ale ostatnie informacje wskazują, że nastąpi to szybciej. Wiadomo jednak, że para chce poinformować o powiększeniu rodziny na własnych warunkach. Eksperci uważają, że tym razem małżonkowie będą się trzymać z dala od wszelkich królewskich tradycji lub zobowiązań, a wiadomość o porodzie nie zostanie podana od razu do publicznej wiadomości.

Nie zobaczymy więc Meghan na schodach szpitala, ani Harry'ego informującego reporterów o szczęśliwym rozwiązaniu. Prawdopodobnie na stronie internetowej fundacji Archewell zostanie opublikowany oficjalny komunikat . Nie wiadomo jednak, jak zachowa się rodzina królewska. Zazwyczaj ogłoszenie o kolejnym royal baby pojawiało się przed pałacem Buckingham, ale w tym przypadku mogą postąpić inaczej.

Czy dzieci Meghan i Harry'ego mają szansę na tron?

Wiele osób zastanawia się również nad kwestią dziedziczenia - czy po rezygnacji z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej, dzieci Harry'ego i Meghan mają jeszcze szansę na tron? Okazuje się, że tak. Kiedy ich syn, Archie, urodził się 6 maja 2019 roku, stał się równocześnie siódmym w kolejce do tronu po swoim ojcu, kuzynach, wuju i dziadku.

Gdy na świat przyjdzie córka pary Sussex, stanie się ósmą w kolejce do tronu, tuż po swoim bracie . Jej narodziny przesuną drugiego syna królowej, księcia Andrzeja, na dziewiąte miejsce w linii sukcesji. Co więcej, dzięki ustawie uchwalonej w 2013 roku, wiadomo, że dziewczęta urodzone w linii sukcesyjnej nie są już przejmowane przez młodszych braci urodzonych po nich, także żaden kolejny potomek Harry'ego i Meghan nie mógłby jej prześcignąć w kolejce do tronu.

A jak prezentuje się linia sukcesji? Na szczycie listy pozostaje pierworodny syn królowej, książę Karol. Następny jest starszy syn Karola i brat księcia Harry'ego, książę William. Trzecie, czwarte i piąte w kolejce do tronu są dzieci księcia Cambridge: odpowiednio książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. Książę Harry jest szósty w linii sukcesji, a jego syn, Archie - siódmy.

Trzecia rocznica ślubu Meghan i Harry'ego. Zobacz wspomnienie tego wyjątkowego dnia:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?