książę harry

  Zdjęcie jest chętnie udostępniane przez internautów.

  Śmierć Elżbiety II to niewyobrażalna strata dla Brytyjczyków, ale przede wszystkim dla tych, dla których była kimś więcej, niż królową: dla jej dzieci, wnuków i prawnuków. Często mówiło się, że szczególną słabość monarchini miała do młodszego syna króla Karola III - Harry'ego. On także darzył babcię wyjątkowym uczuciem. Teraz zdecydował się pożegnać ją wzruszającym oświadczeniem.

  Po śmierci królowej Elżbiety II jej najstarszy syn Karol, książę Walii, został królem Zjednoczonego Królestwa. Jak Brytyjczycy przyjęli nowego monarchę?

  W sobotę, 10 września 2022 roku wieczorem bracia wyszli razem na błonia zamku Windsor. Czy to znak, że na pojednanie jest jeszcze szansa?

  23 sierpnia premierę miał pierwszy odcinek podcastu Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego poruszyła w nim tematy związane z macierzyństwem.

  W Wielkiej Brytanii trwa wielka feta z okazji Platynowego Jubileuszu Elżbiety II. Z tej okazji na Wyspy powrócili na chwilę Meghan i Harry. Ich obecność podczas królewskich uroczystości została bardzo ograniczona. Dlaczego?

  Książę Harry przyjechał do Wielkiej Brytanii na obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Zainteresowanie mediów przykuł fakt, że tym razem zabrał ze sobą żonę i dzieci. Zobaczcie, jak prezentowała się Meghan na jej pierwszym od dwóch lat wydarzeniu w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

  Meghan Markle i książę Harry zabrali głos ws. rosyjskiego ataku na Ukrainę. Oficjalne oświadczenie zamieścili na stronie swojej organizacji Archewell. Co napisali?

  W pierwszym kwartale 2020 roku książę Harry zrezygnował z pełnienia obowiązków spoczywających na członkach rodziny królewskiej i tym samym stracił prawo do policyjnej ochrony na terenie ojczystego kraju. Wnuk królowej Elżbiety II domaga się jednak przywrócenia tego przywileju.

  Chce ochrony policyjnej na terenie Wielkiej Brytanii.

  Książę Harry i Meghan opublikowali pierwsze zdjęcie swojej córki Lilibet na świątecznej pocztówce. Sesja odbyła się w domu pary w Santa Barbara w Kalifornii. Wielu fanów rodziny królewskiej czekało na tę fotografię. Trzeba przyznać, że wyjątkowo sielankowy kadr.

  Książę Harry i jego żona Meghan Markle wzięli udział w uroczystej gali z okazji Dnia Weterana. Uwagę zebranych przyciągała suknia aktorki, którą wielu uznało za niestosowną do okazji. I tak eksksiężna znów znalazła się na ustach wszystkich.

  Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu "Time"?

  Już niebawem premiera dokumentu o życiu księcia Filipa, który został zrealizowany z udziałem członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Z tego powodu światło dzienne ujrzał właśnie zwiastun zapowiadający tę produkcję. Ma oddać hołd zmarłemu mężowi królowej Elżbiety II.

  Choć od głośnego wywiadu z Oprah Winfrey minęło kilka miesięcy, wciąż nie cichną echa wypowiedzi Harry'ego i Meghan. Najwięcej emocji budzi fakt domniemanego rasizmu wśród członków rodziny królewskiej. Czy dowiemy się, z czyich ust padły skandaliczne słowa?

  Informacje o kolejnych planach księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle zelektryzowały opinię publiczną. Zapowiedź biografii niepokornego royalsa wywołała kolejne fale spekulacji i domysłów. Do mediów przedostały się informacje o zawrotnej sumie, którą zaproponowano bratu następcy brytyjskiego tronu za spisanie swoich wspomnień. Co na to Królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej?

  Tą wiadomością żyje cały świat. W 2022 roku do księgarń trafi książka ze wspomnieniami księcia Harry'ego. Nie zabraknie w niej wątków o słynnym Megxicie oraz o jego wzlotach i upadkach. - Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako mężczyzna, którym się stałem - zdradził autor publikacji.

  Meghan Markle i książę Harry publicznie zadeklarowali, że nie będą posiadali więcej niż dwoje dzieci. Powodem tej decyzji jest troska o środowisko. Gest ten doceniła brytyjska organizacja Population Matters.

  W dniu 60. urodzin księżnej Diany, jej synowie William i Harry odsłonili przedstawiający ją pomnik. Monument stanął w ogrodach Pałacu Kensington w Londynie. Uroczystość stała się okazją do pierwszego spotkania książęcych braci po pogrzebie księcia Filipa w kwietniu tego roku.

  Kontrowersje wokół Harry'ego i Meghan znowu przybierają na sile. Zakochani jakiś czas temu zrzekli się książęcych tytułów, odłączając się od rodziny królewskiej - przynajmniej jeśli chodzi o funkcje arystokratyczne. Teraz na jaw wyszło, że niekoniecznie zerwali współpracę z Pałacem Buckingham.

  Meghan Markle i książę Harry niedawno powitali na świecie córeczkę Lilibet. Kilka dni później została wydana książka, którą Meghan napisała zainspirowana relacją męża z ich pierwszym dzieckiem, synem Archiem. Impulsem do stworzenia powieści był prezent, jaki podarowała Harry'emu, gdy pierwszy raz obchodził Dzień Ojca.

  Przyjście na świat jedenastej prawnuczki królowej Elżbiety II zelektryzowało media na całym świecie. Brytyjskie tabloidy analizują każdy szczegół narodzin dziewczynki, zachwycając się jej imieniem i wyliczając miejsce w kolejce do tronu. Specjalny przegląd prasy przygotowała Anna Senkara.

  W szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii, czwartego czerwca o godzinie 11.40 urodził się nowy członek brytyjskiej rodziny królewskiej i chociaż nie ma tytułu, z pewnością nie da przegapić swojego istnienia.

  Meghan Markle i książę Harry przeżywają teraz bardzo radosny czas. Para przywitała na świecie swoje drugie dziecko. Informacją podzielili się ze światem dopiero dwa dni po porodzie. Zdradzili przy okazji płeć i imię pociechy. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Księżna Meghan spodziewa się swojego drugiego dziecka ze związku z księciem Harrym. Wiadomo, że była aktorka jest już na finiszu swojej ciąży. Jak poinformuje o rozwiązaniu? I czy jej dzieci mają szansę na tron w Wielkiej Brytanii?

  Napięcie między Pałacem Buckingham a księciem Harrym i jego żoną Meghan nabiera na sile. Głos zabrał kamerdyner księżnej Diany, który w ostrych słowach wypowiedział się o jej synu. Nie tylko zasugerował, że Harry jest pod zbyt silnym wpływem Meghan. Wyznał także, czego pragnęłaby jego matka.

  Nie milkną echa głośnego wywiadu z księżną Dianą, który w 1995 r. wyemitowała BBC. Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie wykazało, że dziennikarz dopuścił się oszustwa, a nadawca je zatuszował. Stacja wystosowała przeprosiny do syna Diany, księcia Williama. Teraz autor wywiadu zrobił to samo, jednak podkreślił, że wiązanie z nim tragicznej śmierci księżnej jest "nierozsądne".

  Kolejne występy w telewizji księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle niestety nie przysparzają im sympatyków na Wyspach. Ciągła krytyka monarchii, symbolu Wielkiej Brytanii ma swoje konsekwencje. Tym razem w symboliczny sposób z rodziny królewskiej usunęli ich pracownicy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

  Książę Harry w szczerym wywiadzie opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z rodziną królewską. Przyznał, że już kilkanaście lat temu rozważał odejście z brytyjskiego dworu. Ujawnił też, że swoją znajomość z Meghan Markle ukrywał przed bliskimi.

  Wiele osób zastanawiało się, czy po przeprowadzce do Kalifornii Meghan Markle wróci do aktorstwa. Jak na razie była księżna skupia się jednak na działalności aktywistki. Tym razem wzięła udział w wydarzeniu charytatywnym Global Citizen's Vax Live: The Concert To Reunite The World.