Gorące tematy

W Dąbrowie Górniczej wylądowało UFO. Co dzieje się w jego środku?

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
UFO wylądowało w Dąbrowie Górniczej…

UFO zacumowało w Dąbrowie Górniczej, przy jeziorze Pogoria. To jedyny taki obiekt w Polsce. Kiedyś w jego środku zatańczyć mogło nawet 80. osób. Na co dzisiaj zostanie przeznaczony?

UFO w Dąbrowie Górniczej

Pływający spodek czeka na trzecie już swoje życie. Jako Arizona z zamontowanym silnikiem typu Puck, pływając był jedną z największych atrakcji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Jego przemiana zmierza dzisiaj w zupełnie innym kierunku.

- To jedyny statek na świecie, nie tylko w Polsce, w kształcie UFO. To słynna Arizona, która była perełką chorzowskiego wesołego miasteczka w 1957 r. Miała krąg taneczny, podest dla orkiestry, bar - mówił Grzegorz Siemko z Akademii Dobrych Pomysłów.

UFO, które potrafi pływać

Kosmiczny spodek znajdziemy przy brzegu jeziora Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. Został tam przetransportowany z Chorzowa. Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów prowadzi społeczny projekt renowacji statku.

- To statek, który w dawnych czasach miał dieslowski silnik. Nie pływał z zawrotnymi prędkościami, robił kupę zadymienia, ale w dzisiejszych czasach ze względu na ekologię i dzięki nowym technologiom można zainwestować w fotowoltaikę - zdradził Grzegorz Siemko.

- Zafascynował mnie ten obiekt, bo to zabytek techniki. Chcemy jako fundacja Akademia Dobrych Pomysłów, chcemy zrobić muzeum poświęcone Pogorii - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości