Gorące tematy

Tymi historiami żyła cała Polska. Uwaga! TVN staje po stronie potrzebujących

Gorące tematy

Autor:
Lidia
Ostólska
Źródło:
Uwaga! TVN
Uwaga! w Twojej sprawie. Od lat stajemy po stronie tych, którzy potrzebują pomocy
Uwaga! w Twojej sprawie. Od lat stajemy po stronie tych, którzy potrzebują pomocy
wideo 2/29

Program Uwaga! TVN na antenie naszej stacji jest emitowany od dwudziestu lat. Dziennikarze i cały zespół robią co w ich mocy, by pomóc Wam, gdy zawodzą instytucje i urzędy. Bez wolnych mediów i Waszego zaufania, to by się nie udało. Przypominamy kilka historii, które pokazywaliśmy w ostatnim czasie.

Twórcy programu Uwaga! TVN mają świadomość, że często adres TVN-u jest ostatnią deską ratunku. Misja, powołanie i chęć pomocy sprawiają, że dziennikarze godzinami szukają rozwiązania beznadziejnych sytuacji i robią wszystko, by doprowadzić do ich szczęśliwego zakończenia. Nie zawsze historie kończą się "happy endem", jednak nawet te, które wzruszają do łez, budzą w widzach emocje, motywują do pomocy i w zabieganym świecie skłaniają do refleksji. A to dla twórców największa motywacja.

Sprawa Bożeny Wołowicz - nią żyła cała Polska

Historia Bożeny Wołowicz to jedna z wielu spraw, które nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie reporterzy Uwagi! Kiedy kobieta zwróciła się do naszych dziennikarzy o pomoc, wydawało się, że chodzi o typowy sąsiedzki konflikt. Okazało się jednak, że pani Bożena zmaga się z bezwzględnym, wieloletnim nękaniem przez sąsiadów. 8 lat bezskutecznie dochodziła sprawiedliwości w sądach.

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
wideo 2/27

Agresorzy, czując się bezkarnie, atakowali nadal. Dopiero po reportażach w programie Uwaga! TVN prokuratura dostrzegła, że kobieta jest ofiarą uporczywego nękania i zmieniła podejście do jej sprawy. Pani Bożena otrzymała asystę policji. Trwające wiele lat procesy sądowe doprowadziły do skazania prześladowców na kary więzienia.

Zobacz reportaże dotyczące sprawy Bożeny Wołowicz.

Śmierć ciężarnej Izabeli wywołała falę protestów w Polsce

Sprawą 30-letniej ciężarnej Izabeli, która zmarła w szpitalu, żyła cała Polska. Matka młodej kobiety naszym dziennikarzom powierzyła dramatyczne SMS-y wysyłane przez jej córkę z oddziału ginekologicznego szpitala w Pszczynie. Z treści wiadomości jednoznacznie wynikało, że personel szpitala nie reagował na gwałtownie pogarszający się stan kobiety, choć płodowi nie dawano szans na przeżycie. Opublikowanie tych wiadomości wstrząsnęło opinią publiczną. Doprowadziło też do zawieszania lekarzy z Pszczyny. Dodatkowo kontrola NFZ w tamtejszym szpitalu obnażyła wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu tamtejszego oddziału ginekologicznego.

Zobacz reportaże dotyczące Izabeli z Pszczyny.

Śmierć na drodze w okolicach Bydgoszczy. Rodzina dochodziła bolesnej prawdy

37-letni Krystian zginął za kierownicą po zderzeniu z busem na tymczasowo otwartym nowym odcinku drogi szybkiego ruchu w okolicach Bydgoszczy. Zdarzenie początkowo uznano za tragiczny wypadek. Rodzina ofiary przeprowadziła jednak własne śledztwo.

Wyniki okazały się szokujące – przez złe oznaczenie trasy, kierowcy traktowali dwukierunkową drogę jak jednokierunkową. Odpowiedzialność projektantów i wykonawców oznakowania drogi w sprawie tragicznego wypadku bada teraz prokuratura. Nagłośnienie szczegółów sprawy dla rodziny zmarłego jest gwarantem rzetelnego dochodzenia prawdy.

Zobacz reportaż Przeszedł z urną na otwarcie drogi. "Wysłaliście ludzi na śmierć".

Cały materiał na stronie programu Uwaga! TVN.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Lidia Ostólska

Źródło: Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości