Gorące tematy

Serena Williams wspiera Meghan Markle. "Sama znam przypadki seksizmu i rasizmu, których celem jest nas złamać"

Gorące tematy

Serena Williams skomentowała przeprowadzony przez Oprah Winfrey wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym. Nazwała księżną Sussex swoją "bezinteresowną przyjaciółką" oraz zaznaczyła, że wspiera ją w walce z seksizmem i rasizmem, których sama także doświadczyła.

Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym to jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni. W rozmowie ze słynną dziennikarką księżna Sussex wyjawiła szokujące szczegóły na temat jej życia na brytyjskim dworze królewskim. Powiedziała między innymi to, że padła ofiarą rasizmu, a będąc w ciąży była zasypywana serią pytań dotyczących koloru skóry jej syna.

Serena Williams komentuje słowa Meghan Markle

Wywiad, który w Polsce w całości został wyemitowany na antenie TVN24, wywołał lawinę komentarzy nie tylko w Wielkiej Brytanii i USA, ale i na całym świecie. Do słów księżnej Sussex odniosła się m.in. jedna z najlepszych tenisistek świata, Serena Williams. - Serena broni Meghan Markle twierdząc, że ona wie, czym jest systemowy rasizm - podkreśliła Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN.

- Sama znam przypadki seksizmu i rasizmu, wykorzystywane przez instytucje i media, których celem jest oczernianie kobiet i osób innej rasy, umniejszanie nam, złamanie i demonizowanie. Musimy uznać nasz obowiązek potępiania złośliwych, bezpodstawnych plotek i dziennikarstwa tabloidowego. Psychiczne konsekwencje systemowego ucisku i wiktymizacji są niszczące, izolujące, a zbyt często także śmiertelne - napisała Williams na Instagramie i Twitterze.

- Chcę, aby córka Meghan, moja córka i wasze córki żyły w społeczeństwie, które kieruje się szacunkiem - podkreśliła amerykańska tenisistka. Na koniec odniosła się także do zapisanych w biblijnym Liście św. Pawła Apostoła do Galatów (5, 22-23) owoców Ducha Świętego. - Pamiętajmy, że owoce ducha to miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą. Nie ma innego prawa przeciwko tym wartościom - napisała Serena Williams.

Wstrząsający wywiad z Harrym i Meghan

Obszerny wywiad na temat życia Meghan Markle w brytyjskiej rodzinie królewskiej przeprowadziła popularna amerykańska dziennikarka, Oprah Winfrey. Księżna Sussex opowiedziała jej o swoim małżeństwie, macierzyństwie, działalności filantropijnej oraz o tym, jak radzi sobie z ogromną presją opinii publicznej. Do pań dołączył także książę Harry, który wyjawił szczegóły na temat przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych. Wspólnie z żoną zdradzili także swoje plany związane z powiększeniem się ich rodziny. Cały wywiad można obejrzeć w TVN24 GO.

Zobacz wideo: Serena Williams wystąpiła w kampanii reklamowej ze swoją córką. Jak dwie krople wody?

Zobacz też:

Martyna Wojciechowska w makijażu wykonanym przez córkę. "Każdy dzień jest dobry, żeby coś zrobić inaczej niż zwykle"

Maffashion pokazała zdjęcia z okresu ciąży. "Wtedy zaczęłam być dla siebie mniej surowa pod wieloma względami"

Anna Kalczyńska o codzienności i swojej pracy: "Nie wyobrażam sobie życia bez zawodowej aktywności"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości