Oprah Winfrey

  Oprah Winfrey

  Harry i Meghan w historycznym wywiadzie dla Oprah Winfrey zwierzyli się z dramatu, jaki przeżywali będąc członkami rodziny królewskiej. Dziennikarka zapowiedziała, że rozmowa pozbawiona będzie tematów tabu. Książęca para opowiedziała więc o aferze rasistowskiej i życiu, które dalekie było od bajki. Wszystko to doprowadziło Meghan do myśli samobójczych, a Harry'ego do odcięcia się od brytyjskiego dworu. "Królowa nie będzie oglądać tego cyrku z Harrym i Meghan" - cytowała brytyjską prasę naszym widzom Anna Senkara w Dzień Dobry TVN.

  Oprah Winfrey jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich prezenterek, która przez lata pracowała na swoje uznanie. W tym roku w jej życiu zawodowym szykują się pewne zmiany. Dziennikarka startuje z nowym programem poświęconym tematyce rasizmu. Z druku znika jednak jej ukazujący się od dwóch dekad magazyn. Skąd taka decyzja?

  Telewizyjna gwiazda Oprah Winfrey, aktorka Natalie Portman, raper Jay-Z i inni celebryci zainwestowali 200 mln dol. w firmę produkującą mleko roślinne. Ma to związek z rosnącą popularnością produktów wegańskich i wegetariańskich. Zwolennicy takiej diety to przede wszystkim millenialsi, którzy skłonni są płacić więcej za odpowiadające im alternatywy dla mięsa.

  Po przemówieniu, które Oprah Winfrey wygłosiła podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów, rozgorzała dyskusja o tym, czy zamierza ona wejść do polityki i wystartować w najbliższych wyborach prezydenckich w USA. Sądząc po komentarzach, miałaby duże szanse na wygraną. O opinię w tej sprawie poprosiliśmy Radosława Sikorskiego: "Ona podobne pieniądze zarobiła, tyle że uczciwie, a nie na praniu brudnych pieniędzy. No i jest sympatyczniejsza, nie jest kompromitująca".

  Podczas 75. gali rozdania Złotych Globów honorową nagrodę odebrała gwiazda telewizyjna Oprah Winfrey. Jej pełne pasji przemówienie, wypowiedziane podczas odbierania nagrody, zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie. Zaczęto nawet spekulować, jakoby Oprah zamierzała startować w kolejnych wyborach prezydenckich w USA. Czy ma szansę objąć to stanowisko? Na czym mogłaby zbudować swój polityczny kapitał? Sylwetkę gwiazdy przedstawił w Dzień Dobry TVN nasz prowadzący Piotr Kraśko.

  Lenny Kravitz i Cuba Gooding Jr., obok Oprah Winfrey i Foresta Whitakera, to gwiazdy, które wzięły udział w filmie "Kamerdyner". Obraz opowiada o zmianach społeczno-politycznych w Ameryce, kulisach Białego Domu oraz o życiu jego rezydentów. Anna Wendzikowska spotkała się aktorami najbardziej oczekiwanego filmu sezonu.

  Tym razem do „Rozmów w toku” Ewa zaprosiła mężczyzn, którzy aż zanadto ulęgają swoim słabościom. Jakim? I w jakim stopniu zaniedbują swoje kobiety? O tym, prosto z Krakowa, polska Oprah Winfrey - Ewa Drzyzga.