Która amerykańska gwiazda jest najbogatsza? Oto nowy ranking "Forbesa"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Magazyn "Forbes" opublikował aktualne zestawienie 100 najbogatszych Amerykanek, które samodzielnie zdobyły fortunę. Wśród nich znalazły się gwiazdy światowego formatu, które od lat podbijają show-biznes. Taylor Swift, Beyoncé, Rihanna czy może Madonna - która z wokalistek zgromadziła największy majątek? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział reporter Mateusz Hładki.

Ranking "Forbesa" - najbogatsze wokalistki w Ameryce

Najbardziej pokaźnym majątkiem spośród wszystkich amerykańskich piosenkarek może pochwalić się Rihanna, która m.in. dzięki założonej marce kosmetycznej Fenty wyprzedziła koleżanki z branży i z dorobkiem szacowanym na 1,4 mld dolarów uplasowała się na 20. miejscu listy 100 najbogatszych Amerykanek.

Jak podaje tvn24.pl, drugą z kolei najbardziej cenioną wokalistką okazała się Taylor Swift. Aktywa 33-latki wynoszą około 740 mln dolarów, co zagwarantowało jej w rankingu "Forbesa" 34. pozycję.

580 mln dolarów - na tyle wyceniany jest majątek Madonny. 64-letnia królowa popu wskoczyła na 45. miejsce zestawienia, prześcigając tym samym Beyoncé, która dorobiła się 540 mln dolarów i znalazła się prawie w połowie listy (48. pozycja).

Mniejszymi, ale nadal równie imponującymi zarobkami mogą szczycić się: Céline Dion, Dolly Parton czy Barbra Streisand. Gwiazdy uplasowały się kolejno na 56. miejscu (480 mln dolarów), 59. miejscu (440 mln dolarów) oraz 61. miejscu (430 mln dolarów).

Zestawienie 100 najbogatszych Amerykanek - znane z show-biznesu nazwiska

Aktorką, która według najnowszego rankingu magazynu "Forbes" dorobiła się największej fortuny, jest 47-letnia Reese Witherspoon. Gwiazda kina zdobyła ex aequo z Dolly Parton 59. pozycję na liście.

Biorąc pod uwagę wiek uwzględnionych w zestawieniu bizneswoman, tytuł najmłodszej milionerki trafił do Kylie Jenner. Majątek 25-latki opiewa na kwotę 680 mln dolarów i zapewnia celebrytce 38. miejsce w rankingu. Influencerka wypadła jednak słabiej niż starsza członkini rodu - Kim Kardashian, która zajmując 21. pozycję z dorobkiem w wysokości 1,2 mld dolarów, depcze po piętach samej Rihannie.

Lepsze miejsce niż barbadoska wokalistka zdobyła natomiast ikona dziennikarstwa i telewizji - Oprah Winfrey. Prezenterka uplasowała się na zaszczytnej 13. pozycji z fortuną sięgającą 2,5 mld dolarów.

Jak wyjaśnił Mateusz Hładki, wokalistki czy aktorki zarobiły tak duże sumy pieniędzy nie tylko na występach. Swoją fortunę pomnożyły również np. dzięki nowym biznesom i inwestycjom.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Taylor Hill, Kevin Mazur, Ray Tamarra/Getty Images

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości