Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz zachęca do otwartych rozmów o pieniądzach. "W mentalności wielu ludzi to wciąż tabu"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska

Joanna Przetakiewicz regularnie publikuje w mediach społecznościowych inspirujące posty, dzięki którym internauci mają szansę podjąć dyskusję na ważne tematy. Tym razem uznana projektantka pochyliła się nad problemem krępujących rozmów o pieniądzach. W szczerym wpisie zwróciła uwagę na to, że wiele osób wciąż nie potrafi bądź nie chce dzielić się informacjami dotyczącymi zarobków.

Joanna Przetakiewicz o trudnych rozmowach na temat pieniędzy

Joanna Przetakiewicz chętnie dzieli się z fanami przemyśleniami na temat problemów dnia codziennego. Na jej instagramowym profilu regularnie pojawiają się posty dotyczące rozterek, z jakimi zmaga się wiele osób. Tym razem projektantka odniosła się do niezręcznych rozmów o finansach, które wydają się niezwykle stresujące zwłaszcza w okresie świąt.

- Przyzwyczailiśmy się, że przy świątecznym stole padają różne niewygodne, często krępujące pytania. Te o dzieci, partnerów, datę ślubu to playlista, która potrafi zepsuć całą atmosferę. Jedna z Was napisała mi, że doszedł jeszcze temat pieniędzy i zarobków - napisała Joanna Przetakiewicz.

Praca i finanse

Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

W dalszej części wpisu gwiazda opisała doświadczenia swoich obserwatorek, zwracając tym samym uwagę na skalę problemu, jakim jest niechęć do otwartych dyskusji na temat dochodów czy rozmaitych wydatków. Znana projektantka zauważyła, że sprawy związane z finansami stanowią nieodłączny element naszego życia, a mimo to niełatwo jest rozmawiać o nich z bliskimi.

- W mentalności wielu ludzi to wciąż tabu. Tak często piszecie mi o dramatach, które na lata konfliktują całe rodziny. O zazdrości. O spirali kłamstw, żeby nikomu "nie narażać się". Kiedyś jedna z Was wyznała, że wypruwa metki z ubrań, żeby nikt nie widział, gdzie je kupuje. W innej wiadomości przeczytałam, że rodzeństwo za oszczędności kupiło dom letniskowy, ale wszystkim powiedziało, że na kredyt w obawie przed falą domysłów komentarzy, które odebrałyby całą radość. A przecież pieniądze to nasza codzienność. Środek płatniczy, wynagrodzenie. Marzenia, które można za nie spełniać. To poczucie bezpieczeństwa. Edukacja dzieci. Pomoc dla innych. Coś, co nie powinno być owiane tajemnicą albo nafaszerowane kłamstwem - czytamy w poście.

Joanna Przetakiewicz o dyskusjach na temat zarobków

W szczerym poście Joanny Przetakiewicz znalazło się także miejsce na ważną refleksję dotyczącą zmian. Projektantka zauważyła, że można spróbować stawić czoła uciążliwym schematom i zwróciła się do swoich obserwatorów z wyjątkowym apelem.

- Przez lata wmawiane nam brednie wciąż pokutują. Czas to zmienić. Nauczyć się zarabiania pieniędzy. Inwestowania. Oszczędzania. Cieszenia się nimi - napisała gwiazda, wywołując w sieci prawdziwą lawinę komentarzy.

Internauci nie pozostali obojętni na słowa projektantki. Wielu z nich przyznało, że krępujące rozmowy na temat pieniędzy rzeczywiście stanowią nie lada problem. Inni podziękowali idolce za pouczający i niezwykle ważny wpis.

"To przykre bardzo, że przy najbliższej rodzinie nie można być szczerym (...). Bardzo potrzebny post. Dziękuję", "Widać, że dużo jest jeszcze do zrobienia w naszej mentalności . Musimy nauczyć się czerpać radość z faktu posiadania pieniędzy", "Temat pieniędzy, to 'zakazany owoc'. Skąd wzięło się w nas uporczywe milczenie, zażenowanie, a nawet wstyd przyznawać się, że tak, stać mnie, że tak mam pieniądze. Wstyd to kraść. Wstyd to narzekać i nic nie robić (...). To nieprawda, że pieniądze szczęścia nie dają. Dają, bo są potrzebne każdemu z nas. Rozmawianie o tym nigdy nie będzie proste i szczere i to się nie zmieni. Serdecznie Panią pozdrawiam i dziękuję za przekazanie następnego ważnego tematu", "Super post. Pracujesz, masz" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości