majątek

  Oświadczenie majątkowe jednego z najbogatszych ludzi na świecie może wprawić w niemałe załopotanie. Zdaniem oficjalnych dokumentów, zarabiający miesięcznie ok. 45 tys. złotych Władimir Putin jest właścicielem dwóch mieszkań, trzech samochodów i niewielkiej przyczepy turystycznych. Tymczasem rosyjski prezydent publicznie pojawia się z zegarkami, których wartość przekracza jego roczny dochód.

  W 2020 roku prawie 60 tysięcy polskich małżeństw podpisało intercyzę - wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości. Co nam daje rozdzielność majątkowa? Jakie są jej plusy i minusy? O tym porozmawialiśmy z Elizą Kuną, adwokatką.

  Na czym polega wyzwanie "drobniaki mają moc"?

  Po ponad dekadzie życia w separacji Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver oficjalnie się rozwiedli. Sędzia podpisał ostateczne dokumenty. Jak wygląda podział majątku szacowanego na 400 milionów dolarów?

  Dramat Britney Spears jeszcze się nie zakończył. Choć jej ojciec niedawno zgodził się zrezygnować z pełnienia nad nią kurateli, teraz stawia twarde warunki. Jamie Spears chce otrzymać od córki 2 mln dolarów.

  Przełom w sprawie Britney Spears. Wokalistka ma szansę wyrwać się spod kurateli swojego ojca. Jamie Spears postanowił dać córce więcej swobody. Prawnik gwiazdy uważa to za wielki sukces. Jak będzie wyglądało teraz życie wokalistki?

  W sprawie Britney Spears od kilku dni występuje nowy adwokat. Mathew Rosengart zwrócił się do właśnie do kalifornijskiego sądu z wnioskiem o odsunięcie ojca piosenkarki od nadzoru nad jej majątkiem. Jamie Spears zarządza pieniędzmi córki od 13 lat.

  Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski czekają na pierwszą rozprawę rozwodową. Dziennikarka wraz z dziećmi zajmuje obecnie mieszkanie, które należy do nich obojga. Nie kryje, że chciałaby je zachować i pozostać na Żoliborzu.

  Jeff Bezos przez długi czas pozostawał najbogatszym człowiekiem na świecie według rankingu "Forbes". Teraz jednak został zdetronizowany przez Bernarda Arnaulta, choć podobno tylko... na kilka godzin. Kim jest ten przedsiębiorczy Europejczyk?

  Rozwód Billa i Melindy Gates zapowiada się na jeden z najdroższych w historii. O tym, jak komentuje się go w Londynie opowiadała nasza dziennikarka Anna Senkara. Natomiast dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii tłumaczył, jakie konsekwencje na całym świecie wywoła rozstanie miliarderów.

  Szokujące doniesienia ze świata wielkiego biznesu. Melinda i Bill Gatesowie zdecydowali się zakończyć swoje trwające prawie trzy dekady małżeństwo. Informacje o rozwodzie wzbudziły zainteresowanie mediów. Rozpoczęły się spekulacje na temat podziału ich ogromnego majątku.

  Praca z domu wydaje się być spełnieniem marzeń wielu ludzi. Coraz większa liczba osób interesuje się zarabianiem w internecie, pracą zdalną i nowymi sposobami na dorobienie do pensji. Istnieje wiele sposób zarabiania w sieci, które mogą okazać się skuteczne, po włożeniu w pracę maksimum wysiłku i czasu.

  Rok 2021 nie zaczął się dobrze dla Jeffa Bezosa. Właściciel Amazona przez trzy lata cieszył się tytułem najbogatszego człowieka na świecie. Teraz jednak musiał uznać wyższość Elona Muska. Ile jest wart majątek założyciela Tesli?

  Rita Ora jest obecna na światowej scenie muzycznej od niespełna 10 lat. 30-latka szturmem wdarła się na szczyty list przebojów i zdobyła popularność w każdym zakątku Ziemi. Mimo stosunkowo krótkiej kariery, staje się właśnie jedną z najbogatszych wokalistek muzyki pop.

  Taksatorem określić można właściwie każdego rzeczoznawcę – majątkowego, samochodowego czy inwestycyjnego. W praktyce jednak termin ten odnosi się przede wszystkim do rzeczoznawcy leśnego, czyli osoby, która profesjonalnie zajmuje się oszacowywaniem stanu drzewostanów. Na czym polega ta praca?

  Warren Buffett to żyjąca legenda finansów. Choć kończy 90 lat, wciąż zarządza swoim wielkim funduszem inwestycyjnym - Berkshire Hathaway. Amerykanin jest obecnie szóstym najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek jest szacowany na ponad 80 mld dolarów. Z okazji urodzin przedstawiamy kilka najciekawszych faktów z jego życia.

  Na uśpionych rachunkach bankowych zalegają miliardy złotych, które są tam wyłącznie dlatego, że spadkobiercy o nich nie wiedzą. Bardzo często w rodzinie tylko jedna osoba ma wiedzę, gdzie są wszystkie rachunki bankowe, polisy, fundusze, rachunki maklerskie, OFE, IKE, dokumenty firmy itp. Jeśli takiej osoby zabraknie, spadkobiercy nie mają pojęcia, co robić. Odszukanie wszystkich aktywów, dokumentów czy ważnych informacji, graniczy z cudem. Dlatego każdy powinien mieć w domu CZERWONĄ TECZKĘ.

  Temat, który dziś poruszamy w Dzień Dobry TVN może być niewygodny dla polityków, zwłaszcza tych u władzy. Chodzi o majątki polityków. Niektóre media analizują stan posiadania premiera Morawieckiego, a inne pod lupę biorą majątek małżeństwa Kwaśniewskich, czyli byłego prezydenta RP. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dr. Marka Migalskiego, byłego polityka. Czy Marek Migalski ujawniał swój majątek, kiedy był politykiem? Dlaczego majątek polityków musi być prześwietlany? Czy polityk, który jest bogaty, wzbudza większą antypatię Polaków? Dlaczego Mateusz Morawiecki, zanim stał się premierem, przepisał swój majątek na żonę? Ile, zdaniem Marka Migalskiego, powinniśmy mieć w Polsce posłów i, ile powinni oni zarabiać?

  Magdalena Kruk obudziła się w nocy i kiedy spojrzała w okno, zobaczyła jasną łunę. Okazało się, że płonie dach jej domu. Ogień szybko objął wszystkie pomieszczenia. Pani Magdzie i dzieciom udało się wydostać na zewnątrz. W wyniku pożaru rodzina straciła cały swój majątek. Jak wyglądała akcja ratunkowa? Gdzie rodzina przebywa obecnie?

  Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego twierdzą, że sen wpływa na zasobność naszego portfela. W jaki sposób? O komentarz do tych badań poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog biznesu Izabelę Kielczyk oraz psychiatrę i specjalistę leczenia zaburzeń snu dra Michała Skalskiego.

  Po tym, jak żona Johnny'ego Deppa - Amber Heard złożyła w sądzie papiery rozwodowe rozpoczęły się spekulacje na temat powodu rozpadu związku i podziału majątku. Fakty dotyczące rozwodu pary aktorów przedstawiła w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Dowiedzieliśmy się, co Heard zarzuca Deppowi, jakiej kwoty domaga się od niego, jak na zarzuty obecnej żony zareagowała była partnerka aktora - Vanessa Paradis i co zagraniczna prasa pisze o sprawie.

  Joanna Bujarska-Ciszek i Piotr Ciszek 18 lat temu kupili poniemiecki majątek Nakomiady. Ile zaangażowania i czasu kosztowało ich wyremontowanie pałacu? Czy nie żałują decyzji o zakupie posiadłości? Jak im się tam żyje? 13 lat temu małżeństwo zajęło się również manufakturą. Wyrabiają ceramiczne dodatki do domu, głównie pięknie zdobione piece kaflowe.

  W skład spadku wchodzą nie tylko aktywa, ale i długi spadkodawcy. Do tej pory zasadą przy ustawowym dziedziczeniu było przyjęcie spadku bez ograniczenia odpowiedzialności za długi. Oznaczało to, że spadkobiercy odpowiadali za wszystkie długi spadkodawcy całym swoim majątkiem. Po nowelizacji prawa spadkowego zasadą jest dziedziczenie długów tylko do wysokości odziedziczonego majątku. O tym, jak należy rozumieć nowelizację prawa spadkowego gość Dzień Dobry TVN adwokat Magdalena Wilk.

  4 lata temu zmarła Violetta Villas. Od tamtego momentu między synem, a przyjaciółką piosenkarki, która zajmowała się nią w ostatnich latach życia, toczyła się sądowa batalia o spadek po diwie polskiej piosenki. O finale tej walki rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z synową , Małgorzatą Gospodarek i mecenasem Michałem Błeszyńskim, pełnomocnikiem syna piosenkarki.

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: Martha Stewart - kulinarna legenda polskiego pochodzenia, której majątek wart jest 650 milionów dolarów. Oprócz tego, wspomnień czar i Halina Kunicka. A na koniec będzie nowocześnie i sentymentalnie - testujemy nową syrenkę. Bądźcie z nami o 8.30.

  Do Warszawy zjechały najdroższe fury świata. Filip Chajzer dodał gazu! Na bogato!

  Zbigniew Niemczycki - tegoroczna „dziesiątka” na liście 100 najbogatszych Polaków. Jego rezydencja w polskim Beverly Hills, czyli Konstancinie, określana jest jako jedna z najpiękniejszych. Dziennikarka Katarzyna Olubińska gościła w Zakopanem, w domu Państwa Niemczyckich.