Karol III jest teraz bogatszy od królowej Elżbiety. Majątek króla wzrósł o kolejne miliony

Tekst akapitu - 2024-05-17T171304
Źródło: Dzień Dobry TVN
Król Karol III: Korona czekała na niego 70 lat
Król Karol III: Korona czekała na niego 70 lat
Koronacja Karola III i… Królowej Camilli
Koronacja Karola III i… Królowej Camilli
"Sunday Times" opublikował aktualną listę bogaczy, z której wynika, że król Karol III zwiększył w tym roku swój majątek o 12 milionów dolarów. Łącznie szacuje się go na 770 mln, co przewyższa sumy przypisywane, chociażby matce monarchy, zmarłej w 2022 roku królowej Elżbiecie II.

Majątek króla wzrósł o miliony

W mediach pojawiła się zaskakująca wiadomość. Król Karol III znalazł się wśród 260 najbogatszych osób z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z listy stworzonej przez Sunday Times w 2024 roku, majątek monarchy wynosi 770 mln dolarów, co daje mu 258 miejsce w ekskluzywnym gronie angielskich bogaczy.

Oznacza to, że król Karol III wzbogacił się w tym roku o 12 mln dolarów. 75-latek przewyższył majątek zmarłej królowej Elżbiety II, której we wrześniu 2022 roku przypisywano 468 milionów dolarów. Choć wymienione kwoty robią wrażenie, to najważniejszy członek monarchii jest daleko w tyle za nieco mniej znanymi royalsami.

Bogactwo brytyjskiej monarchii

W jednym z wywiadów były doradca króla przyznał, że król Karol III odbudował swój majątek po rozwodzie z księżną Dianą w 1996 roku. Ówczesny książę wypłacił byłej żonie 21 mln dolarów. - Później zachował ostrożność w ukrywaniu części pieniędzy Księstwa. Nie mówimy tu o ogromnych sumach - o kilkudziesięciu milionach, nie więcej. Pojawiły się sugestie, że Camilla wniosła do ich związku sporo pieniędzy, ale to nieprawda - tłumaczył.

Księstwo Kornwalii jest warte miliard dolarów. Obejmuje grunty, gospodarstwa rolne czy domy. Do najcenniejszych aktywów króla należą m.in. posiadłość Sandringham w Norfolk i zamek Balmoral w Szkocji.

Zestawienie "The Sunday Times" pokazuje jednak, że majątek osobisty króla nie jest aż tak imponujący, jak np. księcia Westminsteru, Hugh Grosvenora, który odziedziczył po zmarłym ojcu wielomiliardową sumę. Teraz jego bogactwo wycenia się na 12,8 miliarda dolarów. W 2023 roku okrzyknięto go już najbogatszym Brytyjczykiem poniżej 35. roku życia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: People.com

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages / WPA Pool / Pool

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?