królowa elżbieta

  królowa elżbieta

  Federacja Saint Kitts i Nevis to idealny przykład państwa, które – choć jest niewielkie – może wiele zaoferować. To doskonałe miejsce na przyjemny wypoczynek z dala od obleganych kurortów i zatłoczonych plaż. Przed planowaniem podróży warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

  Brytyjska rodzina królewska jest podziwiana przez wielu ludzi na całym świecie. Słyną ze wspierania rozlicznych akcji charytatywnych, prowadzą fundacje i często biorą udział w wydarzeniach, które mają promować wzajemną pomoc. Niestety, w kontrze do tych aktywności stoją skandale, które cieniem kładą się na historii Windsorów.

  Informacje o kolejnych planach księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle zelektryzowały opinię publiczną. Zapowiedź biografii niepokornego royalsa wywołała kolejne fale spekulacji i domysłów. Do mediów przedostały się informacje o zawrotnej sumie, którą zaproponowano bratu następcy brytyjskiego tronu za spisanie swoich wspomnień. Co na to Królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej?

  Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 r. w wieku 99 lat. Ze względu na pandemię uroczystości pogrzebowe musiały odbyć się w reżimie sanitarnym. W kaplicy św. Jerzego zebrała się tylko najbliższa rodzina zmarłego. Uchwycone wówczas zdjęcie owdowiałej królowej chwyta za serce - przy boku żegnającej męża królowej Elżbiety II nie ma nikogo.

  Książę Filip jest w szpitalu. Trafił tam po tym, jak się źle poczuł - informuje Pałac Buckingham. W 2017 r. mąż Elżbiety II zrezygnował z pełnienia funkcji królewskich. Nieoficjalnie mówi się, że powodem tej decyzji były właśnie problemy zdrowotne 99-letniego obecnie monarchy.

  Na ślubnym kobiercu stanęła księżniczka Eugenia oraz Jack Brooksbank. Księżniczka Eugenia to wnuczka królowej Elżbiety. Jest dziewiątą osobą do brytyjskiego tronu. Co Brytyjczycy sądzą o nowej parze młodej? Kto zaprojektował suknię ślubną księżniczki? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.