Gorące tematy

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik uczyli się tańczyć paso doble. "Było pięknie"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Prowadzący Dzień Dobry TVN w trakcie programu wzięli udział w lekcji tańca paso doble. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik nauczyli się kilku najważniejszych kroków. Wiemy, kto może zacząć trenować, co jest ważne na parkiecie i czym charakteryzuje się ten styl.

Nauka tańca paso doble

Paso doble to, można powiedzieć, męski taniec. Choć tańczy się go w parze to mężczyzna jest toreadorem, a kobieta pełni rolę byka, tancerki flamenco albo mulety, czyli płachty. To jest walka. W trakcie programu w tajniki tego stylu wprowadzili widzów i prowadzących, tancerze - Sylwia Madeńska i Żora Korolyov.

- Andrzej, nie chowaj się, było pięknie - krzyknął Żora, kiedy nasz prowadzący postanowił ukryć się, aby uciec od powtarzania kolejnych tanecznych kroków.

Paso doble - hiszpański taniec

Paso doble to taniec hiszpański. Składa się z trzech części, choć dużo zależy od choreografii. Napięcie, które jest widoczne między partnerami tanecznymi podkręca muzyka w charakterze marszowym. Jest to bardzo wymagający taniec, wymaga wysokich umiejętności tanecznych oraz aktorskich.

Zobacz wideo: Raz, dwa – paso doble!

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości