nauka tańca

  nauka tańca

  Bachata to wyjątkowy taniec, który łączy w sobie zmysłowość i porywające rytmy energetycznych, latynoskich utworów. Nie ma w nim określonej choreografii, a znajomość podstawowych kroków pozwala partnerom dowolnie interpretować muzykę. Jak odkrywać uroki tego niepowtarzalnego stylu na parkiecie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli Natalia Zatylna i Dominik Kostrzewski.

  Jazz to taniec, który łączy w sobie elementy baletu, tańca akrobatycznego i tańca modern. Tancerze mogą w tańcu jazzowym w dużym stopniu improwizować, ponieważ ograniczają ich jedynie dwie rzeczy: rytm i policentryzm (zdolność izolowania poszczególnych części ciała). Jak tańczyć jazz?

  Taniec to najpopularniejsza, ale też najlepsza forma ruchu, która pozytywnie wpływa na zdrowie, kondycję i sylwetkę. Taniec przez badaczy jest ceniony za opóźnienie procesów starzenia i produkcję endorfin. Od wieków traktowany jako rozrywka, forma przekazywania treści i emocji. Klasyfikacja tańca jest szeroka, a podstawowy podział opiera się na sposobie ruchów i przekazie. Jakie są rodzaje tańca? Sprawdź i się zainspiruj.

  Melbourne Shuffle to rodzaj tańca ulicznego wywodzący się z kultury klubowej. Wyróżnia się tym, że jest radosny i pełen energii. Tańczy się go solo, do różnych rodzajów muzyki elektronicznej. Po opanowaniu podstawowych kroków tancerze mogą uprawiać freestyle, który pozwala na kreatywną zabawę oraz opracowywanie własnych układów tanecznych.

  Zdaniem Marcina Prokopa - dziennikarz Mateusz Hładki to człowiek, który zazwyczaj stoi na środku parkietu i niewiele się rusza. Dlatego postanowiliśmy wprawić go w ruch i oddać w ręce tancerki Pauliny Biernat. Paulina zaproponowała mu lekcję salsy. Jak poradził sobie z tym wyzwaniem Mateusz? Czy nauczył się kroków? Kto prowadził w tańcu - Mateusz czy paulina? I jak dopingowała go Dorota Wellman z Marcinem Prokopem?

  Jak tańczy "samotny wilk polujący na niewinne gąski", a jak ofiara, która gąski raczej nie upoluje? Jak tańczyć, by nie ośmieszyć się na parkiecie? Czy istnieje wzorcowy taniec? Czym jest tzw. fala? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wybrał się na kurs tańca. Czy doświadczeni instruktorzy nauczyli go tańczyć i podrywać dziewczyny na parkiecie? Zobaczcie!