Gorące tematy

Oscary 2021. Amerykańska Akademia Filmowa rozważa przesunięcie ceremonii z powodu koronawirusa

Gorące tematy

Fot. GettyImages / vzphotos

Oscary to jedno z najważniejszych wydarzeń w przemyśle filmowym. 93. ceremonia wręczenia nagród planowana jest na luty 2021 roku, jednak ze względu na trwającą pandemię Amerykańska Akademia Filmowa rozważa zmianę daty na późniejszą.

Czy gala Oscarów zostanie przesunięta?

W kwietniu Akademia ogłosiła, że z powodu koronawirusa wprowadza nowe zasady przyznawania nominacji i nagród. Teraz, okazuje się, że procedury najprawdopodobniej nie będą jedynym aspektem gali, który musiał zostać zmodyfikowany. W zachodnich mediach pojawiają się informacje, że organizatorzy noszą się z zamiarem przesunięcia daty ceremonii na inny termin, najprawdopodobniej na wiosnę 2021.

Nowe zasady

Ze względu na pandemię koronawirusa odwołano większość wydarzeń kinowych, w tym festiwali i premier filmowych. Studia zawieszają produkcje, a wiele dzieł zamiast do kin, trafia wprost do Internetu. W związku z tym Amerykańska Akademia Filmowa wprowadziła szereg nowych zasad dotyczących przyznawania Oskarów.

Według dotychczasowego regulaminu każdy film kandydujący do statuetki musiał być wyświetlany przez 7 dni w kinie w hrabstwie Los Angeles. Obecnie Akademia zezwala na premiery w Nowym Jorku, Chicago, Miami, Atlancie i Bay Area. Dodatkowo, te filmy, które wbrew pierwotnym zamierzeniom, nie zostały wyświetlone w kinach, również mogą być brane pod uwagę podczas oficjalnej selekcji.

Zobacz też:

Będzie kolejna część „Gwiezdnych wojen”. Kiedy film trafi do kin?

Cezary 2020 - „Oficer i szpieg" z trzema statuetkami. Roman Polański - nagrodzony i potępiony

Oscary 2020. Tylko u nas - rozmowa z Kingą Komasą tuż przed wyjściem na czerwony dywan

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości