Gorące tematy

Majówka 2021 - gdzie można pojechać? "Podróżowanie staje się łatwiejsze, ale reżim sanitarny obowiązuje na całym świecie"

Gorące tematy

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Niestety z powodu pandemii możliwości podróżowania są bardzo ograniczone. Osoby, które mimo wszystko chcą wyjechać, muszą przedstawić odpowiednie zaświadczenie, że nie są zakażone koronawirusem SARS-CoV-2. Które kraje tego wymagają? Jakie testy są akceptowane? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Maciejem Nykielem, ekspertem rynku turystycznego.

Majówka 2021 - gdzie można pojechać?

Tegoroczna majówka znowu będzie różniła od tych z poprzednich lat. Choć przez pandemię możliwości podróżowania są mocno ograniczone, to są kraje, które bardzo chętnie przyjmują turystów. Trzeba jednak przedstawić zaświadczenie, że jesteśmy zdrowi. Które kraje będą wymagały od nas testów i jakie są honorowane? - Na tę chwilę testów potrzebujemy praktycznie wszędzie. Bez żadnych badań i zaświadczeń wjedziemy tylko do sześciu krajów. Są to Meksyk, Kostaryka Dominikana, Zanzibar, Albania oraz Macedonia - mówił w Dzień Dobry TVN Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.

Warto dodać, że kraje, do których Polacy chętnie podróżowali, powoli zaczynają się otwierać na turystów. - Należy do nich choćby Chorwacja. Jako pierwsza zaczęła ona zapraszać podróżnych na bardzo uproszczonych zasadach. Aby wjechać do kraju, wystarczy mieć negatywny wynik testu antygenowego - mówił specjalista. Takich testów nie muszą wykonywać ozdrowieńcy, osoby zaszczepione oraz dzieci do 18 roku życia.

A które kraje wymagają testów PCR? - Obowiązuję one w pozostałych krajach europejskich. Musimy go wykonać, jeśli chcemy jechać np. do Włoch czy Hiszpanii - dodał specjalista. Nie wykluczone, że w najbliższych dniach konieczność wykonywania takich testów zniosą Turcja czy Bułgaria.

Obostrzenia dalej obowiązują

Mimo że podróżowanie staje coraz łatwiejsze, to nadal musimy przestrzegać obostrzeń i reżimu sanitarnego. - To nie podróżowanie, to nie samoloty, to nie autokary są źródłem zakażenia. To konsekwencja naszej niefrasobliwości. Reżim sanitarny panuje na całym świecie i wszyscy tego wymagają, zarówno linie lotnicze, lotniska, firmy transportowe, hotele. Nadal musimy nosić maseczki, pamiętać o dezynfekcji rąk i trzymaniu dystansu społecznego - dodał specjalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Polski przedsiębiorca opracował implant płatniczy. Czy wkrótce będziemy mieć czipy wszczepiane pod skórę?

Rząd luzuje obostrzenia. Podano datę otwarcia restauracji i klubów fitness

Uczniowie wracają do szkół. Minister zdrowia podał datę

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości