Gorące tematy

Syn królowej Elżbiety II oskarżony o seks z 17-latką. Virginia Giuffre złożyła pozew o odszkodowanie

Gorące tematy

Książę Andrzej znowu może mieć kłopoty. Do amerykańskiego sądu trafił pozew, którego autorką jest Virginia Giuffre. Kobieta zarzuca synowi królowej Elżbiety II, że wykorzystał ją seksualnie, gdy miała zaledwie 17 lat.

Virginia Giuffre złożyła pozew o odszkodowanie

Do zbliżeń miało dojść w Londynie, Nowym Jorku i na prywatnej wyspie Jeffreya Epsteina na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. - Dwadzieścia lat temu bogactwo, władza, pozycja i koneksje księcia Andrzeja umożliwiły mu wykorzystywanie przestraszonego, bezbronnego dziecka, którego nikt nie mógł ochronić. Już dawno powinien on być pociągnięty do odpowiedzialności – zaznaczono w pozwie złożonym w sądzie federalnym w Nowym Jorku.

Virginia domaga się odszkodowania "za naruszenie jej nietykalności cielesnej" – pisze na stronie internetowej NBC News.

Amerykanka występowała już wcześniej z taki zarzutami, co znalazło odzwierciedlenie w dokumentach sądowych i w wywiadach telewizyjnych. Poniedziałkowy pozew złożony w federalnym sądzie okręgowym dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku oceniła jako nowy rozdział w dążeniu do pociągnięcia do odpowiedzialności 61-letniego obecnie księcia Andrzeja.

- Potężni i bogaci nie są zwolnieni z odpowiedzialności za swoje czyny. Mam nadzieję, że inne ofiary uznają, że nie można żyć w milczeniu i strachu, ale można odzyskać swoje życie, mówiąc o tym głośno i domagając się sprawiedliwości – argumentowała Giuffre.

Książę Andrzej o oskarżeniach Virginii Roberts

Póki co książę Andrzej nie skomentował pozwu, a wcześniej stanowczo zaprzeczał wszystkim oskarżeniom Roberts. - W kontrowersyjnym wywiadzie dla BBC z 2019 roku Andrzej powiedział m.in., że nie pamięta, by kiedykolwiek ją spotkał, mimo szeroko rozpowszechnionego zdjęcia pokazującego go w jej towarzystwie. Twierdził też, że był w roku 2001 w pizzerii z córką w dniu, kiedy - jak utrzymuje Giuffre - doszło do ich kontaktu seksualnego w Londynie – podaje stacja NBC.

Jak uważa dziennik Daily Mail, złożenie pozwu cywilnego przeciwko księciu Andrzejowi w Ameryce z pewnością spowoduje ogromne zakłopotanie rodziny królewskiej, ponieważ prawnicy będą próbowali przesłuchać go pod przysięgą na temat jego życia seksualnego, a co za tym idzie prawdopodobnie będzie zmuszony do pokazania swoich sms-ów, e-maili i listów prywatnych.

Zobacz także:

Poruszenie na brytyjskim dworze królewskim. Mąż księżniczki Eugenii przyłapany na jachcie z kobietami

Książę Harry wydaje książkę: "Jestem podekscytowany, że ludzie dowiedzą się jaka jest prawda". Co na to Królowa?

Królowa Elżbieta II skończyła 95 lat. Dlaczego obchodzi urodziny dwa razy w roku?

Zobacz wideo: Książę Andrzej uwikłany w seksskandale?

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN24/Daily Mail

Pozostałe wiadomości