Gorące tematy

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II posądzony o gwałt na Virginii Roberts

Gorące tematy

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II posądzony o gwałt na Virginii Roberts

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa ma niemały kłopot, ponieważ został posądzony o trzykrotny gwałt na nieletniej. Jakiś czas temu sąd amerykański wydał decyzję o odtajnieniu dokumentów dotyczących handlu nieletnimi, które nie ujrzały światła dziennego przez 20 lat i mogą pogrążyć księcia Yorku. Sprawą żyje cała Wielka Brytania.

Wielka Brytania z uwagą śledzi aferę dotyczącą tragicznie zmarłego w wiezieniu finansisty i multimilionera Jeffrey'a Epsteina, który był oskarżony o handel ludźmi z udziałem dziewcząt w wieku od 14 lat oraz ich wykorzystywanie seksualne. Jedną z nastolatek miała być trzydziestopięcioletnia dziś Virginia Roberts Giuffre. Kobieta twierdzi, że była zmuszana do świadczenia usług seksualnych osobom z wyższych sfer, wśród których był między innymi książę Andrzej.

>>> Zobacz także:

Historia Virginii Roberts Giuffre

Virginia Roberts pracowała w SPA Mar a Lago w Palm Beatch, należącym do obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Pewnego dnia została przedstawiona multimilionerowi Jeffreyowi Epsteinowi.

Przez kilka następnych tygodni Jeffrey Epstein i Ghislane Maxwell (osobista asystentka oskarżonego finansisty - przyp. red.) szkolili mnie w zakresie między innymi aktywności seksualnej i używania zabawek erotycznych. Szkolenia odbywały się w Nowym Jorku i na Florydzie, w posiadłości Epsteina. Miałam je codziennie. Wiele razy musiałam też odbywać stosunki seksualne Epsteinem.

- zeznała Roberts.

Nastolatka miała być również zmuszana do świadczenia usług seksualnych przyjaciołom Epsteina. W rozmowie z portalem Refinery29 Robert powiedziała:

Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz rodzinie królewskiej i ludziom, którym po prostu, nigdy byście nie pomyśleli. Byłam młoda, bałam się, wiedziałam, że mają siłę (...). Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała nie. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła.

Kiedy Virgnia miała 19 lat, postanowiła, że odetnie się od Epsteina. Wyjechała do Australii, wyszła za mąż i urodziła trójkę dzieci. Po kilku latach skontaktowało się z nią FBI, które rozpoczęło śledztwo w sprawie finansisty. Virginia postanowiła, że będzie zeznawać.

Książę Andrzej zamieszany w seks aferę

Wśród osób, które miały wykorzystywać Virginię Roberts Giuffre wymieniany jest książę Andrzej. Podobno do stosunku z synem królowej Elżbiety II doszło trzykrotnie w latach 1999-2001 w Londynie, Nowym Jorku i na Karaibach.

A co na to rodzina królewska? Portal The Sun zacytował oświadczenie reprezentantów monarchii, w którym czytamy:

Zdecydowanie zaprzecza się, że miał jakiejkolwiek formy kontaktu seksualnego lub relacji z Panią Roberts. Każde inne stwierdzenie jest fałszywe.

Jednak oświadczenie nie do końca wydaje się wiarygodne, ponieważ w internecie pojawiło się zdjęcie księcia Yorku, który w obecności Ghislane Maxwell obejmuje Virginię Roberts.

Według dziennikarza i byłego współpracownika BBC, Macieja Czajkowskiego, sąd amerykański będzie miał problem z postawieniem księcia Andrzeja przed swoim wymiarem sprawiedliwości, ponieważ jest on obywatelem Zjednoczonego Królestwa.

Jego pozycja jest zupełnie inna niż np. Romana Polańskiego, który również był oskarżony o seks z małoletnią.

- uważa Czajkowski.


Co sądzisz o tym artykule?
67
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
23.07.2019
ksiezna M
zal krolowej,ale krzywdzic nie wolno
23.07.2019
ksieznaM
szkoda mi monarchini Elzbiety ll-ale prawda i krzywda dziewczyny jest wazniejsza!!!