Gorące tematy

Zdjęcie królowej Elżbiety II na pogrzebie księcia Filipa poruszyło cały świat. Był dla niej pierwszą miłością, ale czy ona dla niego też?

Gorące tematy

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 r. w wieku 99 lat. Ze względu na pandemię uroczystości pogrzebowe musiały odbyć się w reżimie sanitarnym. W kaplicy św. Jerzego zebrała się tylko najbliższa rodzina zmarłego. Uchwycone wówczas zdjęcie owdowiałej królowej chwyta za serce - przy boku żegnającej męża królowej Elżbiety II nie ma nikogo.

Królowa Elżbieta II żegna księcia Filipa

Ostatnie pożegnanie księcia Filipa to temat, którym w weekend żył cały świat. Jak przyznała Sandra Hajduk, trudno było nie wspomnieć o nim w przeglądzie najnowszych wiadomości ze świata gwiazd oraz innych medialnych postaci.

- Fotoreporterom udało się uwiecznić królową w takiej sytuacji, w której jeszcze nigdy jej nie widzieliśmy - mówiła Sandra Hajduk o zdjęciu, które poruszyło wielu ludzi na całym świecie. - Ona sama, siedząca w rogu kaplicy - opisywała.

Czy królowa Elżbieta II była pierwszą miłością księcia Filipa?

- Media nie byłyby sobą, gdyby przy tej okazji nie zaczęły wyciągać różnych historii z ich wspólnej przeszłości - podkreślała Sandra Hajduk. Królewska para była małżeństwem z bardzo długim, 73-letnim stażem. Przez całe dekady mówiło się o tym, że dla księcia Filipa to właśnie królowa była miłością życia. Czy to rzeczywiście prawda?

- Podobno pierwsza i największa miłość Filipa to Osla Benning - opowiadała nasza reporterka. - To właśnie ta kobieta miała być pretendentką do bycia żoną Filipa, zanim ten poznał Elżbietę (mając lat 18). Poznał ją w fabryce samolotów. Pisali ze sobą listy, podobno miało się skończyć oświadczynami - dodała Sandra Hajduk. - Później otoczenie księcia Filipa zdecydowało, że będzie rozsądniej, jeśli zwiąże się z młodą Elżbietą. Trochę mówi się o tym, że przynajmniej z jego strony był to taki "wyrachowany związek z rozsądku" - tłumaczyła. Prawdy o tym, jakie uczucie połączyło parę, raczej już nigdy nie poznamy.

Zobacz też:

Kobiety w męskim świecie chirurgów. "Wprowadzają równowagę i łagodzą nerwowe sytuacje"

Kayah, Zielińska, Kalczyńska, Królikowski - polskie gwiazdy uczciły 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim

Izabela Kuna wspomina początki swojej kariery. "Teraz bym się chętnie rozebrała, wtedy to był dla mnie duży problem"

Autor: Ola Lipecka

Reporter: Sandra Hajduk

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości