Gorące tematy

8-letni Alan wybudził się ze śpiączki. Jak można mu pomóc?

Gorące tematy

Aktualizacja:

Po wypadku doznanym nad jeziorem ośmioletni Alan spędził 3 miesiące w klinice Budzik. 9. listopada 2018 roku wybudził się ze śpiączki i zaczął swoje życie na nowo. Alanek, wraz z rodzicami, gościł dziś w studiu Dzień Dobry TVN, gdzie wspólnie opowiedzieli o tej historii.

Wybudzenie ze śpiączki stanowi długotrwały proces. Wiele czynników musi zostać spełnionych, żeby zakończył się sukcesem. W przypadku Alanka - śpiączka trwała od 7.08.2018 do 9. listopada 2018, gdy lekarze oficjalnie stwierdzili wybudzenie. Obecnie Alan przebywa w domu, gdzie uczy się wszystkiego na nowo i snuje plany na przyszłość, w tym… ożenek.

Nowa codzienność

Od czasu wybudzenia Alan poddawany jest codziennej rehabilitacji, która obejmuje: rehabilitację ruchową, terapię widzenia, basen i spotkania z neurologopedą. Potrzebne są mu również przeszczepy komórek macierzystych oraz terapia tlenowa. Dodatkowo, Alanek ma indywidualny tok nauczania oraz indywidualne treningi karate. Wszystko to ma na celu przywrócenie chłopcu pełni sprawności i całkowity powrót do normalności.

Pomoc dla Alanka

Koszty rehabilitacji są ogromne i miesięcznie sięgają tysięcy złotych. Chłopiec już dwa razy miał wszczepione komórki macierzyste, których zadaniem jest wspomóc regenerację organizmu tak, żeby Alan wrócił do pełnej sprawności. Potrzebuje jeszcze 3, przy czym pojedynczy koszt przeszczepu wynosi 82 tysiące złotych.

Wszyscy, którzy chcą wspomóc Alanka w powrocie do zdrowia, mogą udać się na stronę internetową siepomaga.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości