Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie w starej fabryce papierosów w Łodzi. "Lofty to jest to, co zawsze mi się podobało"

Aranżacje wnętrz

Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła loft w pofabrycznym kompleksie w Łodzi. Ma on 99 metrów kwadratowych, a widzowie Dzień Dobry TVN mogli zobaczyć jego wyjątkowy fragment: salon połączony z kuchnią, antresolę i taras.

Loft w starej fabryce papierosów – jaka jest jego historia?

- Na samym początku była tutaj fabryka bawełny. Powstała ona w 1875 roku, natomiast od 1925 roku produkowali tutaj papierosy, a od 2010 – są mieszkania, głównie lofty. Zostało to wszystko zrewitalizowane, odświeżone, odnowione. Lofty zawsze mi się podobały. Zawsze je oglądałem i jarałem się nimi - wyjaśnił Łukasz Kubiak, właściciel mieszkania.

Designerski salon

Wchodząc do salonu Łukasza Kubiaka, od razu w oczy rzucają się duże okna, szare kanapy i designerskie dodatki, które nadają pomieszczeniu szczególnego charakteru.

– Główne rzeczy, które mi się tutaj podobają, to mój ostatni nabytek – lustro znanego designera, lampa, to również dość znany projekt i krzesło, potocznie nazywane "dupką" – wyjaśnił.

Antresola

Z kolei na antresoli widnieje napis: "All you need is less", czyli w wolnym tłumaczeniu – "wszystko, czego potrzebujesz to mniej". Hasło to kojarzone jest przede wszystkim z minimalizmem. – To gra słów. Nawiązanie do tej przestrzeni. Ona jest w miarę pusta i prosta, biała. Dlatego wydawało mi się, że ten napis bardzo tutaj pasuje - mówił Łukasz Kubiak.

Ponadto, właściciel mieszkania połączył sypialnię z… łazienką. – Wanna jest zrobiona w całości przeze mnie. Kupiłem zwykłą, akrylową, która została przystosowana pod ten projekt, czyli zaszpachlowana z zewnątrz, pomalowana w warsztacie samochodowym, wyspawana konstrukcja metalowa. Stoi ona na dwóch drewnianych klockach - tłumaczył.

Jak widzowie zareagowali na mieszkanie Łukasza Kubiaka? Zobacz w materiale wideo opinie i wnętrza loftu.

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Urządził mieszkanie rzeczami ze śmietnika. Radzi, jak szukać perełek z czasów PRL-u

Jak składać ręczniki? To nagranie jest hitem sieci

Nowy obowiązek dla właścicieli domów już od 1 lipca. Kary za niedopełnienie są naprawdę wysokie

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości