aranżacja mieszkania

  aranżacja mieszkania

  Umywalka stanowi niezbędny element wyposażenia każdej łazienki, jednak obok funkcji praktycznych, przypisuje się jej także rolę ozdoby pomieszczenia. W bogatej ofercie sklepów budowlanych znajduje się wiele modeli, różniących się między sobą kolorem, kształtem i techniką montażu. Jak wybrać ten właściwy?

  Popularny zarówno w modzie, jak i we wnętrzach styl boho zyskuje coraz większą rzeszę wielbicieli. Choć istnieje poza utartymi schematami, posiada swoje znaki rozpoznawcze. Nasycone kolory, naturalne materiały, eklektyzm, przytulne tekstylia – wszystko to daje duże możliwości aranżacyjne. Wystarczy odrobina finezji i pomysłowości. Architekci wnętrz z pracowni Decoroom podpowiadają, jak to zrobić.

  Miesiące izolacji dobitnie pokazały nam, jak ważne jest dobrze zaprojektowane mieszkanie. Otaczająca nas przestrzeń ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, co odczuwamy instynktownie, jednak nietrudno o potwierdzenie tej tezy w badaniach. W ostatnich latach wykształciły się nawet osobne dziedziny nauki zajmujące się tym zagadnieniem – mowa o neuroestetyce, neuroarchitekturze i neurodesignie. Co kryje się za tymi pojęciami? Jakie lekcje można wyciągnąć z osiągnięć tych dyscyplin i jak wykorzystać je w aranżacji mieszkania?

  Fototapety na całą ścianę to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby odmienić swoją przestrzeń. Chęć zmian to naturalna potrzeba człowieka. Każdy z nas ma czasem ochotę odmienić całe swoje mieszkanie lub chociaż jedno z pomieszczeń. Nie każdy jednak entuzjastycznie reaguje na myśl o odświeżaniu domu poprzez malowanie.

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Alicja Igielska, która mieszka w starym budownictwie na 60 metrach kwadratowych. Mieszkanie jest przestrzenne, ale też funkcjonalne. Właścicielka lubi zwłaszcza kolor czerwony, co widać w mieszkaniu. Czerwień współgra z butelkową zielenią, która również dominuje w mieszkaniu Alicji. Bohaterka cyklu lubi dodatki, a inspiruje ją styl etno. Uwagę zwraca też oryginalna łazienka z czarną armaturą. Skąd taki pomysł? Alicję odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.