Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie. Jak zrobić szybką metamorfozę? "W jednej chwili możemy mieć we wnętrzu lato albo zimę"

Dzień Dobry TVN

Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie. Jak zrobić szybką metamorfozę? "W jednej chwili możemy mieć we wnętrzu lato albo zimę"

Dzień Dobry TVN

Katarzyna Jaroszyńska, prowadząca cykl "Odpicowane mieszkanie", tym razem zawitała do Łodzi. Nasza reporterka odwiedziła Annę Pietraszek-Sawicką, która uwielbia zmieniać i na nowo aranżować wnętrza. Pomagają jej w tym dodatki. 

Jak dodatki zmieniają wnętrze?

Anna Pietraszek-Sawicka mieszka na osiedlu bliźniaków pod Łodzią. Dom ma 85 metrów kwadratowych. Na parterze znajduje się salon i kuchnia, a na pierwszym piętrze sypialnia i bawialnia połączona z gabinetem.

- Kiedy wprowadzaliśmy się tutaj sześć lat temu, było tu bardziej black and white. Dominował styl skandynawski i minimalizm - mówiła w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską pani Anna, właścicielka domu. Teraz w mieszkaniu dominuje drewno i ciepłe kolory, a na ścianach pojawiły się galerie zdjęć i plakatów.

- Lubię pewną sezonowość. Dzięki galeriom w jednej chwili możemy mieć we wnętrzu lato albo zimę - dodała. Na szczególną uwagę zasługuje także luksferowe okno umieszczone tuż przy schodach na górę. - To był ten element, który powiedział mi, że to jest ten dom - dodała.

Jak połączyć bawialnię z gabinetem?

W podobnym stylu urządzona została sypialnia. Nad łóżkiem znowu pojawia się galeria, która ciągnie się aż pod sufit. - Dzięki temu pomieszczenie wydaje się wyższe, ale prawda jest taka, że po prostu źle wymierzyłam i tak samo wyszło - dodała ze śmiechem pani Anna.

Sypialnia jest także doskonałym przykładem na to, jak wiele można zmienić samymi dodatkami. Wszystkie meble, które znajdują się w pomieszczeniu pochodzą z sieciówki, tymczasem w ogóle tego nie widać. - Wymiana np. szafy nie jest prosta, na szczęście powieszenie plakatów czy lustra potrafią bardzo dużo zmienić - mówiła pani Anna.

Plakaty i zdjęcia wiszą także na ścianie w gabinecie, który tak naprawdę jest bawialnią. - Jeśli potrzebuję w ciągu dnia napisać mail, to mój syn Wojtuś potrafi się tu bawić - mówiła. Pomieszczenie nabiera niezwykłego charakteru dzięki szafie w stylu vintage. - Meble mówią do nas, mają też swoją energię, którą przekazują też na inne przedmioty - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Ceramiczna umywalka jak z bajki. Jak ozdobić łazienkę?

Agnieszka Chylińska zapowiada zmiany w nowym poście na Instagramie. O co chodzi?

Polska baletnica zdobyła prestiżowe stypendium w Nowym Jorku. "Trzeba zapomnieć o swoich przyjemnościach"

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Co sądzisz o tym artykule?
88
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0