Newsy

Rusza 13. Mastercard OFF CAMERA. Gdzie można obejrzeć filmy?

OFF CAMERA

mat.prasowe

Newsy

Rusza 13. Mastercard OFF CAMERA. Gdzie można obejrzeć filmy?

OFF CAMERA

mat.prasowe

15 dni festiwalowych, pełnych wrażeń i kilkadziesiąt filmów z całego świata. Tegoroczna edycja Mastercard OFF CAMERA przybrała inną formę hybrydową. Między 11 a 25 września filmy możecie oglądać na platformie Player.pl. Co składa się na program festiwalu?

13.Mastercard OFF CAMERA 

Dwa konkursy, kilkadziesiąt najciekawszych filmów z całego świata i 15 dni festiwalowych wrażeń - niezwykli goście, panele, dyskusje, koncerty, programy specjalne i kino samochodowe –13.Mastercard OFF CAMERA to święto filmowej niezależności, które zaczyna się właśnie w Krakowie i na platformie player.pl.

Na program festiwalu składają się pierwsze lub drugie filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi". Oceni je międzynarodowe jury (Jan Komasa, Sophia Hyde i Tom Hall). Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje będą walczyć o nagrodę Kulczyk Foundation. Jej laureata wyłonią Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman. Oba konkursu są częścią projektu "Obraz świata / Świat w obrazach".

Programerzy tradycyjnie przygotowali sekcje specjalne: "Między nami kobietami", "Znowu w drodze", "Tanie dreszcze?" oraz "Związki i rozwiązki". Z kolei we współpracy z PLAY KRAKÓW przygotowano sekcję "Co może przynieść nowy dzień". Fani Festiwalu znajdą coś dla siebie wśród filmowych propozycji z sekcji "Panorama", "Festiwalowe Hity" czy "Amerykańscy Niezależni".

Skupiamy się na pozytywach, bo nowa rzeczywistość generuje nowe możliwości. Dzięki współpracy z serwisem Player.pl nasze spojrzenie na kino niezależne będziemy mogli dzielić z widzami nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce 

– podkreśla Szymon Miszczak, Dyrektor Festiwalu.

Kino samochodowe

W zgodzie z najlepszymi tradycjami amerykańskich seansów spod znaku "drive-in cinema" w Krakowie zorganizowano kino samochodowe. To możliwość obejrzenia cenionych i nagradzanych produkcji z wnętrza własnych aut. Niesamowita atmosfera, porywające filmy, w których występują znani aktorzy światowej i polskiej kinematografii oraz klimat rodem z wielkiego ekranu – i to w dodatku bezpłatnie już od 11 do 25 września.

Mastercard już po raz piąty aktywnie uczestniczy w tym niezwykłym święcie kina i robimy to z wielką radością. W tym roku, działamy w zmienionej formule, ale dzięki temu mamy szansę dotrzeć do większej liczby widzów. Zaproponujemy im bezcenne chwile z najlepszymi twórcami polskiego kina w czasie specjalnego cyklu rozmów Mastercard, a użytkowników programu Bezcenne Chwile zabierzemy do kina samochodowego kultowymi amerykańskimi cadillacami. Tradycyjnie już przewidzieliśmy również zniżki na bilety i karnety opłacane kartą Mastercard, a także specjalną godzinę, w czasie której zakupić je można zanim otwarta zostanie szeroka sprzedaż. To będzie wyjątkowy czas! 

– mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe, partnera tytularnego festiwalu.

Programy specjalne na 13.Mastercard OFF CAMERA

Stałym elementem Festiwalu jest Serialcon. Z widzami spotkają się m.in. Jan P. Matuszyński i Arkadiusz Jakubik opowiedzą o serialu "Król" na motywach książki Szczepana Twardocha. Pojawią się także aktorki z tej produkcji: Magdalena Boczarska i Barbara Jonak. O powrocie kultowego "Usta usta" porozmawiają Sonia Bohosiewicz i Paweł Wilczak, o serialu "Szadź" rozmawiać będą Aleksandra Popławska i Cezary Łukaszewicz. Za kulisy realizacji komediowej produkcji "Królestwo kobiet" zabierze nas Gabriela Muskała. Nie zabraknie refleksji nad serialami internetowymi, które powstały podczas pandemii: "Zostań w domu", "Co robimy w zamknięciu" i "Kontrola".

13.Mastercard OFF CAMERA to również programy specjalne. O tym, jak pandemia zmieniła filmową rzeczywistość Alicja Myśliwiec porozmawia m.in. z Krystyną Jandą, Magdaleną Cielecką, Sławomirem Idziakiem i Bartłomiejem Topą. Olivier Janiak zaprosi na program "On OFF", do którego zaprosił m.in. Rafała Zawieruchę i Dawida Ogrodnika. Z twórcami filmów z Konkursu Polskich Filmów Fabularnych będzie rozmawiać Anna Tatarska.

Podczas 13.Mastercard OFF CAMERA nie zabraknie też akcentów muzycznych w ramach koncertów OFF SCENY.Więcej szczegółów o festiwalu na stronie: www.offcamera.pl, w mediach społecznościowych: www.facebook.com/OffCameraFestiwal, www.instagram.com/mastercardoffcamerafestival/Zapraszamy do oglądania 13. Mastercard OFF CAMERA na player.pl

Zobacz rozmowę z Alicją Myśliwiec, rzeczniczką prasową festiwalu:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Mastercard OFF CAMERA 2020 - pokazy i premiery w bezpiecznej formule online

Popławska, Bielenia i Kłak razem na planie filmu. "Prime Time to fantazja o buncie i rebelii"

Kultowy serial "Usta Usta" wraca z nowymi odcinkami! Nie przegap premiery

Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0