Festiwal OFF Camera

  Festiwal OFF Camera

  Trwa 13. edycja festiwalu Mastercard OFF Camera. Odbędą się premierowe pokazy nowych sekcji: "Między nami kobietami" i "Znowu w drodze". Gościem specjalnym będzie aktor Bill Pullman, który opowie m.in. o pracy nad filmem "Ukryta gra".

  15 dni festiwalowych, pełnych wrażeń i kilkadziesiąt filmów z całego świata. Tegoroczna edycja Mastercard OFF CAMERA przybrała inną formę hybrydową. Między 11 a 25 września filmy możecie oglądać na platformie Player.pl. Co składa się na program festiwalu?

  Wielkimi krokami zbliża się święto kina niezależnego - 13. Mastercard OFF CAMERA. Jedną z jego części jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. O nagrodę Kulczyk Foundation będzie się ubiegać dziesięć najciekawszych rodzimych produkcji. O tym, do kogo trafi 100 tys. zł, zdecyduje międzynarodowe jury w składzie Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman.

  Produkcja Martina Scorsese, zaskakująca historia Emily Dickinson, trzymające w napięciu kino, odważnie przełamujące gatunkowe schematy - oto czego widzowie 13.Mastercard OFF CAMERA mogą spodziewać się po flagowej sekcji "Amerykańscy niezależni". Programerzy festiwalu po raz kolejny zwracają uwagę widzów na wyjątkowe, artystyczne filmy powstające poza mainstreamem.

  Rozpoczynają się przygotowania do kolejnego Festiwalu OFF CAMERA. Co zaplanowano na ten rok? Ilu wolontariuszy zgłasza się każdego roku, aby pomóc organizatorom? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z dyrektorką artystyczną festiwalu Anną Trzebiatowską i wolontariuszem Patrykiem Bukalskim.