festiwal filmowy

  Sprawdź, jakie produkcje znalazły się w Konkursie Głównym.

  Damian Kocur debiutuje z pełnometrażowym filmem "Chleb i sól".

  Co trafiło do archiwum w Sokołowsku?

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach to nie lata atrakcja dla wszystkich miłośników kina. Każdego roku w ramach Konkursu Głównego uznani twórcy stają do rywalizacji o statuetkę Kryształowego Globusa. Organizatorzy 56. edycji wydarzenia zdecydowali, że o prestiżową nagrodę zawalczy między innymi obraz "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak.

  W jakiej roli tam się pojawiła?

  Oczy wszystkich miłośników kinematografii zwrócone są w kierunku Cannes, a wszystko to za sprawą jubileuszowej edycji słynnego festiwalu filmowego. Lazurowe Wybrzeże przyciągnęło gwiazdy z całego świata. Na czerwonym dywanie pojawili się również polscy artyści.

  W Konkursie Głównym 75. Festiwalu Filmowego w Cannes znalazło się 21 nieprzeciętnych produkcji, w tym także obraz "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Nazwisko laureata Złotej Palmy zostanie ogłoszone 28 maja br., ale to niejedyna atrakcja, która czeka na festiwalowych gości.

  Wielkie święto kina dobiegło końca. Za nami 15. edycja festiwalu filmowego Mastercard OFF Camera. Znamy już laureatów tegorocznych konkursów. Kto zdobył Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy?

  Dziennikarka wymieniła pięć reżyserek młodego pokolenia.

  Kto gości na krakowskiej imprezie?

  Miłośnicy kina niezależnego przybywający na festiwal Mastercard OFF Camera z całą pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji. "The Falconer" to kolejny nieprzeciętny obraz, który został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

  Na czym polega fenomen produkcji prezentowanej na Mastercard Off Camera?

  Na które filmy zwrócić uwagę? Przedstawiamy osobistą selekcję dyrektora programowego, Grzegorza Stępniaka.

  Marcin Sawicki wybrał się do Krakowa, gdzie on kilku dni trwa festiwal Mastercard OFF Camera. Tam spotkał się z 16-letnim Teodorem Koziarem, który mimo młodego wieku został już okrzyknięty polskim Leonardo DiCaprio.

  Ruszyła kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera, uznawanego za największe święto kina niezależnego w naszym kraju. Organizatorzy imprezy przewidzieli wyjątkowe nagrody dla najlepszych twórców.

  Aktorka będzie członkinią jury. Kto jeszcze będzie oceniał konkursowe filmy?

  Trwa Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę dFlights w wysokości 100 000 zł. Wśród nich jest "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego, o którym reżyser opowiadał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

  W Krakowie odbyła się uroczysta Gala Otwarcia 15. edycji Mastercard OFF Camera. Organizatorzy zadbali o niepowtarzalną atmosferę wieczoru, a na czerwonym dywanie nie zabrakło przedstawicieli świata show-biznesu.

  Ruszyła kolejna edycja uwielbianego przez publiczność z całego świata festiwalu Mastercard OFF Camera. Inspirujące spotkania z wyjątkowymi gośćmi, projekcje filmów oraz nagrody dla najlepszych twórców to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia.

  Hot Docs Canadian International Documentary Festival to największy festiwal filmów dokumentalnych w Ameryce Północnej. Nagroda w Toronto często oznacza oscarową nominację. Na najbliższej edycji konkursu w szranki z twórcami z całego świata stanie debiutująca w długim metrażu Bogna Kowalczyk, która opowiedziała historię najstarszej polskiej drag queen. W rozmowie z Adamem Barabaszem z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła, szczegóły produkcji "Boylesque".

  Festiwal filmowy "WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie" od lat wzbudza niepowtarzalne emocje u miłośników kina z całego świata, a wszystko to za sprawą poruszających pokazów dzieł najbardziej utalentowanych dokumentalistów. Teraz najgłośniejsze tytuły ostatnich edycji wydarzenia dostępne są w serwisie Player. Czym mogą zaskoczyć widzów?

  Festiwal filmowy w Tallinie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kina. Historia imprezy sięga 1997 roku, a jej tegoroczna odsłona odbyła się w dniach 12-28 listopada. Zebrani w stolicy Estonii goście mogli w tym czasie zapoznać się z dziełami cenionych twórców filmowych. "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego zrobiło wrażenie zarówno na widzach, jak i na festiwalowym jury. Polski reżyser został uhonorowany dwiema nagrodami.

  Małgorzata Szumowska zasiada w jury konkursu głównego 65. BFI London Film Festival, a nawet mu przewodniczy. To ogromny sukces polskiej reżyserki

  Trwający w Krakowie Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w tym roku został zorganizowany w wersji hybrydowej. Dzięki temu mogą w nim uczestniczyć nie tylko goście przebywający w stolicy Małopolski, ale też widzowie w całym kraju. Co było najtrudniejszym zadaniem dla organizatorów?

  Paweł Łoziński to jeden z najlepszych polskich twórców filmów dokumentalnych, który nie boi się eksperymentować z formą przekazu. Najlepszym tego dowodem jest jego ostatnie dzieło, które zostało docenione na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o nietypowym pomyśle na ujęcia kręcone z balkonu, a także o kulisach realizacji tego dokumentu.

  Zorganizowany w Krakowie Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera 2021 to wyjątkowe wydarzenie, które skupia uwagę największych miłośników branży filmowej. Zebrani w stolicy Małopolski fani mają szansę spotkać aktorów, których znają z wielkiego ekranu, ale także z popularnych produkcji telewizyjnych. Marcinowi Sawickiemu udało się porozmawiać z Aleksandrą Adamską, która również zdecydowała się wziąć udział w tegorocznym wielkim święcie kina.

  W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego wystartowała kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera. Wybór miejsca był nieprzypadkowy, bo to właśnie tam zaczęła się w Polsce historia kina. Marcin Sawicki rozmawiał z Alicją Myśliwiec o atrakcjach czekających na miłośników X muzy.

  Podczas festiwalu filmowego w Wenecji odbyła się premiera filmu, który Pedro Almodovar nakręcił podczas pandemii. Dramat "Madres paralelas" opowiada o macierzyństwie, które nie zawsze spełnia idealne wyobrażenia. W jedną z matek wcieliła się Penélope Cruz, muza reżysera.

  Ruszyła 78. edycja Festiwalu Filmowego w Wenecji. Potrwa do 11 września, a wśród produkcji, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego, znalazł się polski film "Żeby nie było śladów".

  Przed nami już 14. edycja festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA. Od 3 do 12 września w Krakowie i na Player.pl będzie można oglądać festiwalowe produkcje z całego świata. To nie lada gratka dla wszystkich fanów kina. O szczegółach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Alicja Myśliwiec, dziennikarka i rzeczniczka wydarzenia, a także Andrzej Chyra, aktor i reżyser.