Newsy

Pogoda na niedzielę: w całym kraju przelotne opady deszczu

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (13.03.2021 + 14-15.03.2021) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: w całym kraju przelotne opady deszczu

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (13.03.2021 + 14-15.03.2021) | POLSKA, źródło: x-news

Synoptycy na niedzielę zapowiadają przelotne opady deszczu, na Warmii, Mazurach i na Podlasiu także deszczu ze śniegiem. Na termometrach od 6 stopni C w Suwałkach do 10 stopni w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy jest pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego oraz Morza Północnego wraz z frontami atmosferycznymi. Półwysep Iberyjski, krańce południowe i wschód kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów znad Atlantyku i zachodniej Rosji. Polska pozostaje w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Morzem Północnym, nad zachodnie krańce nasunie się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu będzie napływała polarna morska masa powietrza.

Prognoza pogody na niedzielę, 14 marca 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadało.

W niedzielę zachmurzenie na ogół duże, w centrum i na południu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie na Pojezierzu Pomorskim i na Kaszubach oraz w miejscowościach podgórskich deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Wysoko w górach opady śniegu. Na południu Lubelszczyzny po południu możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej wysoko w górach o 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 st. C, 4 st. C nad samym morzem i w miejscowościach podgórskich, około 6 st. C, 7 st. C na przeważającym obszarze do 9 st. C na południu kraju. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru przeważnie do 65 km/h, nad morzem do 80 km/h. W górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 14 marca 2021 r.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h.

Zobacz też:

"Kiedyś były same kości". Dziś 29-latka wzbudza sensację gigantycznymi mięśniami

Izabela Kuna refleksyjnie o swoim wieku. "Na pewne rzeczy jest już za późno". Wymieniła je

Joga, a może miły SMS do kogoś bliskiego? Gwiazdy mają sprawdzone metody na dobry początek dnia

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0