Komplementy sprawiają, że stajemy się onieśmieleni, peszymy się i wpadamy w zakłopotanie. Dlaczego tak się dzieje? Na tę zagwozdkę odpowiada psycholożka, Joanna Chmura i Daniel Qczaj, którzy w Dzień Dobry TVN powiedzieli, jak obejść się z miłymi słowami, skierowanymi w naszą stronę. Sprawdziliśmy też, jak na komplementy reagują przechodnie.
Jak sobie z tym radzić?
Dlaczego wierzymy w pseudonaukę?
To stosunkowo nowa przypadłość.
Może negatywnie wpływać na ludzkie zachowania i procesy poznawcze.
Najciężej jest współpracować i funkcjonować z osobami o wyraźnie złych cechach charakteru. Do takich ludzi należy właśnie hipokryta.
Co sprawiło, że artysta postanowił pokazać świat z perspektywy tego warzywa?
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Co to za święto i kto je zainicjował?
O tym, czy powiedzenie "rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady" jest złotą radą na wszystko, rozmawiamy z Moniką Machnicką - psychoterapeutką poznawczo-behawioralną.
O tym, dlaczego warto notować swoje wspomnienia także w wieku dorosłym opowiedziały dziennikarka Karolina Sulej oraz psycholożka i wokalistka Monika Borzym.
Internet jest doskonałym źródłem wiedzy. Pozwala w kilka sekund dotrzeć do potrzebnych nam informacji. Niestety nie wszystko, co można tam znaleźć, jest wartościowe. Niektóre treści mogą być szkodliwe i niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Czy rodzice wiedzą, na co w sieci natykają się ich dzieci?
Jak odblokować własne "ja" i nauczyć się przeżywać emocje?
Więcej na ten temat opowiedziała w Dzień Dobry TVN nasza reporterka Magdalena Bober.
Dlaczego jest to tak ważne święto? Jaki jest jego cel?
Efekt aureoli polega na przypisywaniu pozytywnych cech danej osobie na podstawie pierwszego wrażenia.
"Naukowo udowodnione".
Dość niedawno pojawił się kolejny trend – JOMO, czyli Joy of Missing Out. Co to takiego?
Syndrom jedynaka to zespół cech, który potocznie przypisuje się osobom wychowanym bez rodzeństwa. Na czym polega?
Hipochondria to schorzenie z grupy zaburzeń nerwicowych (lękowych), które spotykane jest w dużej części społeczeństwa. Hipochondryczki oraz hipochondrycy cierpią na odczuwanie dolegliwości z różnych okolic ciała, które nie mają podłoża fizycznego, jednak pacjenci usilnie starają się zdiagnozować u siebie jakąś chorobę.
Coraz więcej osób, również dorosłych słyszy, że ma ADHD. W radzeniu sobie z nim mogą pomóc niektóre gadżety. Po co warto sięgnąć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Katarzyna Węsierska, dziennikarka oraz Maja Pisarek, psycholog, psychotraumatolog.
Sprawdź, czym różni się od samca alfa.
Jaka jest optymalna liczba przyjaciół?
Co oznacza ten termin i w jaki sposób koresponduje z codziennością prawie każdego człowieka?
Czy każdy z nas może stać się oprawcą w sieci?
Problemy ze zdrowiem psychicznym ma coraz więcej osób. Pacjentom w powrocie do formy pomagają im nie tylko lekarze czy terapeuci, ale również asystenci zdrowienia. Kim są i kto może nim zostać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli asystenci zdrowienia Zofia Pieńkowska i Rafał Kłopotowski.
Eye movement desensitization and reprocessing, czyli w skrócie EMDR, to dopuszczona i zyskująca coraz większą popularność forma terapii traumy. Na czym polega i z czego wynika jej skuteczność?
Czym jest syndrom królowej śniegu?
Coraz częściej w mediach społecznościowych dostrzec można treści "romantyzujące" życie. Najbardziej błahe sprawy określane są jako wyjątkowe, a najmniejszy sukces nabiera wysokiej rangi. Nowy trend ma z pewnością uczynić naszą codzienność przyjemniejszą. Czy oby na pewno pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i odbieranie rzeczywistości? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.