Kiedy ta sytuacja może się zmienić? Jak rozpoznać, że trafiliśmy do hochsztaplera?
"Wzorzec kulturowy obecny od wielu lat".
Czym jest ten trend, kiedy staje się niebezpieczny i jak wpływa na nasze życie?
Choć znaczna część młodych ludzi zmaga się na co dzień z wieloma problemami, ich zdrowie psychiczne nierzadko jest bagatelizowane.
U sportowców za fasadą tężyzny fizycznej stoi równie ważna siła i kondycja psychiczna, które mają ogromny wpływ na realizację celów, osiąganie sukcesów sportowych oraz na radzenie sobie z presją.
Wiele osób wciąż pamięta krzywdzące słowa, które usłyszały od własnych matek w dzieciństwie. Czy każdą krzywdę można wybaczyć?
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność wyrażania siebie, komunikowania swoich wartości i potrzeb w kontaktach z otoczeniem. Niestety, trzeba się tego nauczyć.
Czujesz się zagubiony? Szukasz zmiany? A może marzysz o ucieczce od rzeczywistości?
Jak łatwo jest się od nich uzależnić od mediów społecznościowych i w jaki sposób kształtują one psychikę dziecka? Odpowiedzi na te pytania udzielili w Dzień Dobry TVN Mariusz Jędrzejko i Agnieszka Burton.
Czy zazdrościć i nienawidzić kobietę tak mocno potrafi tylko druga kobieta?
Życie niekiedy przypomina nam film, czasami komedię, niekiedy dramat. Pełno w nim dobrych i złych bohaterów, którzy potrafią wprowadzić nieoczekiwane zwroty akcji. Ale czy odkrywanie głównej roli we własnej produkcji to dobra droga?
Co kryje się pod pancerzem, który nosi niejeden przedstawiciel płci męskiej? O tym prowadzący Dzień Dobry TVN porozmawiali z Piotrem Stramowskim, Krzysztofem Hołowczycem oraz Beatą Biały.
"Jedliśmy tylko to, co on chciał".
Komplementy sprawiają, że stajemy się onieśmieleni, peszymy się i wpadamy w zakłopotanie. Dlaczego tak się dzieje? Na tę zagwozdkę odpowiada psycholożka, Joanna Chmura i Daniel Qczaj, którzy w Dzień Dobry TVN powiedzieli, jak obejść się z miłymi słowami, skierowanymi w naszą stronę. Sprawdziliśmy też, jak na komplementy reagują przechodnie.
Jak sobie z tym radzić?
Dlaczego wierzymy w pseudonaukę?
To stosunkowo nowa przypadłość.
Może negatywnie wpływać na ludzkie zachowania i procesy poznawcze.
Najciężej jest współpracować i funkcjonować z osobami o wyraźnie złych cechach charakteru. Do takich ludzi należy właśnie hipokryta.
Co sprawiło, że artysta postanowił pokazać świat z perspektywy tego warzywa?
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Co to za święto i kto je zainicjował?
O tym, czy powiedzenie "rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady" jest złotą radą na wszystko, rozmawiamy z Moniką Machnicką - psychoterapeutką poznawczo-behawioralną.
O tym, dlaczego warto notować swoje wspomnienia także w wieku dorosłym opowiedziały dziennikarka Karolina Sulej oraz psycholożka i wokalistka Monika Borzym.
Internet jest doskonałym źródłem wiedzy. Pozwala w kilka sekund dotrzeć do potrzebnych nam informacji. Niestety nie wszystko, co można tam znaleźć, jest wartościowe. Niektóre treści mogą być szkodliwe i niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Czy rodzice wiedzą, na co w sieci natykają się ich dzieci?
Jak odblokować własne "ja" i nauczyć się przeżywać emocje?
Więcej na ten temat opowiedziała w Dzień Dobry TVN nasza reporterka Magdalena Bober.
Dlaczego jest to tak ważne święto? Jaki jest jego cel?
Efekt aureoli polega na przypisywaniu pozytywnych cech danej osobie na podstawie pierwszego wrażenia.