Dom

Jak zadbać o harmonię w domu? Te porady pomogą osobom na home office 

Dom

Jak zadbać o harmonię w domu? Te porady pomogą osobom na home office 

Kupujemy i gromadzimy coraz więcej rzeczy. Czy jednak rzeczywiście potrzebujemy kolejnej dekoracji? Zwłaszcza, że przez pandemię koronawirusa spędzamy w domu większość swojego czasu. Jak więc sprawić, by stał się naszym azylem? Na to pytanie odpowiedziała nam Korina Hortyńska, konsultantka Feng Shui.

Czym jest Feng Shui?

Feng Shui mylnie uważane jest za dekoracje wnętrz. To nie kryształowe kule, które zwiększają energię albo chińskie symbole przynoszące szczęście. To także nie orientalny wystrój. Często zastosowanie Feng Shui w danej przestrzeni jest niewidoczne dla oczu osób niewtajemniczonych.

- Feng Shui to sztuka harmonizowania przestrzeni. To wiedza, gdzie mieszkać i jak mieszkać, byśmy byli zdrowi, dobrze zarabiali i mieli udane relacje - tłumaczyła Korina Hortyńska w Dzień Dobry TVN. 

- W domu umieszcza się specjalne elementy, które będą harmonizowały i wprowadzały równowagę. Chodzi o komunikację między człowiekiem a naszym otoczeniem - dodała specjalistka. 

Jak zagospodarować przestrzeń na home office?

Od kilku miesięcy wiele firm postawiło na pracę zdalną. Nie jeździmy już do biur, tylko organizujemy je sobie w domu. Nie zawsze jednak mamy do tego warunki, a co za tym idzie, komfort pracy. 

- Jeśli do pracy jest potrzebny tylko komputer lub laptop to zastanowiłabym się, gdzie mogę pracować - czy to będzie łóżko, stół w kuchni czy stolik w salonie. Wybrałabym miejsce, w którym czujemy się najlepiej, bo tam będzie dla nas najlepsza energia - mówiła konsultantka Feng Shui.

- Bardzo ważne jest naturalne światło. Najważniejsze jednak jest, jak jest ustawione biurko. Za plecami musimy mieć ścianę. Nie możemy być plecami do pokoju. To podniesie nam koncentrację - dodała nasza rozmówczyni. 

Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę w trakcie planowania przestrzeni do pracy w naszych domach?

- Żadne wystające kanty innych mebli nie mogą celować w nas w trakcie pracy. Jeśli tak jest, użyjmy kwiatów. Warto mieć przy sobie inspirujący przedmiot, żeby wiedzieć, dlaczego pracujemy - radziła ekspertka. 

Przedpokój i jego rola w Feng Shui

Wydawać by się mogło, że przedpokój to najmniej znaczące pomieszczenie w domu. Okazuje się, że jest zupełnie na odwrót. 

- Tamtędy nasze mieszkanie, nasz dom się odżywia. Tamtędy przynosimy energię ze sobą. Wejście musi być estetyczne, ładnie pachnące, zadbajmy o ładny dźwięk dzwonka - uczulała naszych widzów Korina Hortyńska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
85
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
6
05.01.2021
Alicja
Świetny temat, profesjonalne przygotowanie i lekkość przekazu. Z przyjemnością poznałabym więcej szczegółów.
05.01.2021
Natalia
Porządek w przedpokoju daje do myślenia. Często nie chce mi się sprzątać bałaganu z zimowych kurtek, polarów i rozrzuconych butów przez gromadkę moich dzieciaków. Teraz widzę to w innym świetle...motywującym świetle....ruszam sprzątać :)
05.01.2021
Ela K.
Świetne wystąpienie ? oglądałam i chętnie skorzystam z pomocy Koriny . Chciałabym posłuchać jej dłużej.
05.01.2021
Karolina
Polecam Korine w 100%. Profesjonalistka w każdym calu ?
05.01.2021
Aga
Świetnie, że zrobiliście Korine, jest naprawdę dobra w Feng Shui, korzystałam z jej usług i jestem bardzo zadowolona ????
05.01.2021
Magdalena Kowalczyk
Bardzo polecam Korinę do współpracy w urządzaniu powierzchni biurowej albo Twojego domowego sanktuarium.Pomagała mi przy ogarnięciu naszej rodzinnej przestrzeni w Barcelonie.Jest cudowną,ciepłą osobą o niesamowitej intuicji,mądrości i wiedzy.
Rozwiń wszystkie komentarzy