Feng shui

  Feng shui

  Umiejscowienie choinki w feng shui ma szczególne znaczenie, ponieważ bożonarodzeniowe drzewko jest silnym aktywatorem energii. Warto więc ustawić ją tam, gdzie będzie najlepszy przepływ pozytywnych fluidów. Inaczej - jak ostrzega konsultantka shui Korina Hortyńska - możemy uruchomić całą serię niefortunnych zdarzeń.

  Wielkimi krokami zbliża się Chiński Nowy Rok, który jest obchodzony 12 lutego. Będzie to rok Metalowego Wołu, przez niektórych nazywanym też rokiem Złotego Bawołu. Co przyniesie poszczególnym znakom zodiaku? Które miejsca w domu powinniśmy najbardziej wykorzystywać, by odnieść sukces i zapewnić sobie dobrobyt? Opowie nam o tym ekspertka i konsultantka feng shui Korina Hortyńska.

  Kupujemy i gromadzimy coraz więcej rzeczy. Czy jednak rzeczywiście potrzebujemy kolejnej dekoracji? Zwłaszcza, że przez pandemię koronawirusa spędzamy w domu większość swojego czasu. Jak więc sprawić, by stał się naszym azylem? Na to pytanie odpowiedziała nam Korina Hortyńska, konsultantka Feng Shui.

  Kasety magnetofonowe, notatki ze studiów, które ukończyliśmy kilka lat temu, kabelki - nie wiadomo od czego, torebki foliowe, ciuchy, które "na pewno będziemy nosić po domu" - to kolekcje, które zgromadziliśmy podczas naszego dotychczasowego życia. Nie wyrzucamy ich, bo przecież "kiedyś mogą się przypadać". Upychamy je więc w pawlaczach, piwnicy, na balkonie lub po kątach, a jak już się tam nie mieszczą, to szukamy wolnego miejsca w mieszkaniach rodziny i przyjaciół. Czy chomikowanie to nasza narodowa cecha? I jak graty, przetrzymywane w domu, wpływają na feng shui? Sprawdzał to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Sypialnia i miejsce do pracy - w tych pomieszczeniach spędzamy najwięcej czasu w ciągu całego naszego życia. Warto więc o nie zadbać. W studiu Dzień Dobry TVN prowadząca program „Pan i Pani House" i specjalistka od feng shui Natalia Nguyen zdradziła, jak za pomocą kilku ruchów polepszych sobie samopoczucie.