Dom

  Jeśli chcemy stworzyć komfortową i estetyczną atmosferę, nie zapominajmy o odpowiednim wyborze mebli. Ta zasada również obowiązuje w przypadku pokoju młodzieżowego. Które meble wybrać, by zapewnić komfort i indywidualność młodzieżowego pokoju?

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa co jakiś czas wysyła nam różnego rodzaju alerty. Na początku roku przekazało informacje o przypadkach wścieklizny w Warszawie i okolicach. Jak rozpoznać, że zwierzę jest chore? Jak chronić naszych pupili przed wścieklizną? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Kostrzyńskim, przyrodnikiem i filmowcem.

  Linka treningowa dla psa jest najczęściej wykorzystywana w celu nauki komend i podczas intensywnych ćwiczeń. Zapewnia czworonogowi poczucie swobody, nie ogranicza ruchów, a jednocześnie pozwala właścicielowi kontrolować zachowanie pupila. Odpowiednio dobrana linka dla psa jest kluczem do odniesienia sukcesów w tresurze.

  Jednym z elementów wpływających na komfort życia jest optymalny poziom wilgoci powietrza w pomieszczeniach. Problem pojawia się, gdy wilgotność powietrza przekracza 60%, co wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Domownicy zaczynają uskarżać się na pogorszone samopoczucie i wielorakie dolegliwości zdrowotne. Zawilgocenie to prosta droga do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, które długo pozostają niewidoczne. Z czasem na ścianach i suficie zaczynają pojawiać się pleśnie i grzyby. Nie jest to jednak wyłącznie defekt kosmetyczny, ale poważny problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać.

  Ogród zimowy zimny to miejsce stworzone z myślą o odpoczynku w otoczeniu natury o każdej porze roku. To idealne miejsce na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, ale sprawdzi się także w roli wymarzonej samotni, w której można napić się kawy, poczytać książkę albo posłuchać muzyki, wpatrując się jednocześnie w zieleń za szybami. W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie takimi szklanymi zabudowami tarasu. W związku z tym narosło również wiele mitów, które mogą wzbudzać wątpliwości wśród właścicieli domów, którzy dopiero zastanawiają się nad ich budową.

  Śmierć ukochanego psa to dla opiekuna jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Emocjonalna więź, która tworzy się między właścicielem a pupilem, niewiele różni się od tej, która łączy członków rodziny. Czy można ten moment przewidzieć? Jakie są oznaki, że nasz najlepszy przyjaciel odchodzi? O tym porozmawialiśmy z lek. wet. Magdą Firlej-Oliwą.