"Koszty produkcji są praktycznie nie do skontrolowania"
Czy pobudzi nas tak samo, jak filiżanka kawy?
Aminokwasy BCAA, czyli leucyna, izoleucyna i walina, zwiększają syntezę białka i dostarczają energii potrzebnej w czasie treningu. Są składnikiem suplementów stworzonych zarówno z myślą o kobietach, jak i mężczyznach.
Trwa sezon na szparagi. Obecnie są one najsmaczniejsze i w korzystnej cenie.
Mówiąc o cukrze, większość osób ma na myśli sacharozę, czyli związek chemiczny składający się z jednej cząsteczki glukozy i fruktozy. Wchodzi ona w skład dwucukrów, więc zaliczana jest do tzw. cukrów prostych. Sacharoza produkowana jest głównie z trzciny cukrowej, a w Polsce pozyskuje się ją z buraka cukrowego. Nadmierne używanie sacharozy prowadzi do otyłości oraz wielu chorób z nią związanych. Czego używać zamiast cukru? Dostępne są substytuty naturalne i syntetyczne.
Co na ten temat mówią badania naukowe?
Jak wykorzystać ostatnie godziny przed egzaminem?
Wiele osób uważa, że zjedzenie produktów zawierających cukier doda im energii i poprawi humor. Tymczasem naukowcy z Wielkiej Brytanii i Niemiec udowodnili, że nie należy wierzyć w tę teorię. Jaki zatem wpływ mają słodkości na nasze samopoczucie?
Sprawdź nasze przepisy na śniadania.
Poszczególne rodzaje diet leczniczych opierają się na modyfikacjach zasad racjonalnego żywienia osób zdrowych. Wśród diet leczniczych wyróżnia się m.in. dietę bogatoresztkową zalecaną przy zaparciach oraz dietę bogatobiałkową – stosowaną przy wychudzeniu czy oparzeniach.
Zsiadłe mleko to orzeźwiający napój, często podawany jako dodatek do potraw. Proste do przyrządzenia, bogate w witaminy, zawiera kultury bakterii, które wspomagają pracę jelit. Zsiadłe mleko ma wiele właściwości zdrowotnych, a szczególnie jest polecane osobom, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Zsiadłe, czyli kwaśne mleko, uzyskujemy ze świeżego mleka.
Mimo że tłusty czwartek mamy już dawno za sobą, to sezon na pączki trwa w przyrodzie przez całą wiosnę. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Jakie mają właściwości? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Jak je przygotować w zaciszu własnej kuchni?
Ludzie, aby utrzymać organizm w należytej kondycji i zdrowiu, przyjmują różnego rodzaju suplementy oraz substancje pomocnicze. Należą do nich m.in. bioflawonoidy cytrusowe.
Siemię lniane to naturalny lek na ból żołądka i zgagę. Nasiona lnu zwyczajnego swoje właściwości zawdzięczają unikalnemu składowi.
Kilku rad udzieliła Aleksandra Juszkiewicz, zwyciężczyni IX edycji "MasterChefa".
Ekspertka podpowiada, jak się do tego zabrać.
Nadmiar tego produktu może szkodzić zdrowiu.
Polacy mają problem z obżarstwem. Jak rozpoznać nałóg?
Olej słonecznikowy to jeden z najbardziej popularnych olejów w Polsce. Wiele osób decyduje się jednak na wybór oleju rzepakowego, czy słusznie? Dowiedz się, dlaczego nie warto rezygnować z tego oleju w naszej diecie.
"Brzuch z miesiąca na miesiąc naturalnie spadał".
Które warzywa i owoce mają najwięcej pestycydów?
Jak się okazuje, czasem wystarczy małe przygotowanie, a oszczędzić można naprawdę sporo.
Agnieszka Cegielska, propagatorka zdrowego odżywiania, opowiedziała, co warto jeść po zimie.
Odpowiednio skomponowany jadłospis może przyczynić się do spowolnienia procesu starzenia mózgu o kilkanaście lat, a nawet zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Rush w Chicago. Jakie artykuły spożywcze zostały przez nich wyróżnione? Co warto włączyć do codziennej diety?
Jak samodzielnie wydobyć go z drzewa?
Mleko zagęszczone, inaczej mleko skondensowane, zdecydowanie ustępuje popularnością tradycyjnemu. Jednak ma ono wielu zwolenników ze względu na swój specyficzny smak i konsystencję, a także łatwość przechowywania.
W czym się znajduje i jak je zastąpić?
Mleko to jeden z najbardziej podstawowych artykułów spożywczych. Większość z nas kupuje je w plastikowych butelkach lub kartonach, a to, jak zostało zapakowane, przekłada się na jego smak. Dowiedli tego naukowcy z North Caroline State University. Czy faktycznie rodzaj opakowania przekłada się na walory smakowe? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym dr Joanna Neuhoff-Murawska, Zakład Edukacji Żywieniowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB.
Soczewica ma dużo wartości odżywczych. To warzywo bogate w białko. Dlatego soczewica tak chętnie jest wykorzystywana w diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?