Sport i fitness

Bajkowa joga dla dzieci. Jak zachęcić malucha do ćwiczeń?

Sport i fitness

Aktualizacja:

Weekendowy poranek to dokonały czas na relaks i jogę. Mało kto wie, że mogą ją praktykować także dzieci. Jak przekonać maluchy do takiej aktywności? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat Agnieszką Sygitowicz-Stańkowską, instruktorką jogi.

Czy dzieci mogą praktykować jogę?

Joga pomaga się zrelaksować oraz wysmuklić sylwetkę. Co ciekawe, to właśnie ona jest jedną z najchętniej wybieranych aktywności w czasie pandemii. Czy do ćwiczeń można zaangażować również dziecko? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci?

- Dzieci lubią zabawę i poprzez nią także się uczą. Najlepiej pokazać im jogę jako formę zabawy - mówiła w Dzień Dobry TVN Agnieszka Sygitowicz-Stańkowska, instruktorka jogi.

Pani Agnieszka pokazuje i zachęca dzieci do praktyki jogi poprzez bajki. - Bajka bardzo wciąga dzieci. Bardzo je interesuje co będzie dalej i zaczynają ćwiczyć razem z bohaterem opowieści. Poza tym jest ona doskonałym nośnikiem informacji o świecie, relacjach - mówiła.

Bajkowa joga dla dzieci

Mówi się, że jogę można praktykować niezależnie od metryki. Od jakiego wieku można zacząć oswajać dziecko z taką aktywnością? - Gdy dziecko skończy cztery lata. Czterolatek jest już w stanie skupić uwagę i wytrzymać półgodzinne zajęcia. Ale zdarzają się 3-latki czy 3,5-latki, które zaczynają ćwiczyć - mówiła pani Agnieszka.

Co ciekawe, osoby, które jako dzieci zaczynają swoją przygodę z jogą kontynuują praktykę w dorosłym życiu. Jak wygląda sesja bajkowej jogi dla dzieci? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Cała rodzina na wegańskiej diecie. "Najtrudniejsza była rezygnacja z sera"

Ciężarna gwiazda serialu TVN w czułych słowach zwróciła się do partnera. "Dziękuję, że codziennie decydujesz się kochać"

Agnieszka Cegielska dumna z syna i jego pasji. "Podziwiam za upór, pracowitość, wiarę w swoje marzenia, energię"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości