Oglądanie bajek to doświadczenie większości maluchów. Influencer Jakob Kosel, psycholożka dziecięca Aleksandra Piotrowska oraz aktorka Maria Konarowska opowiedzieli o swoich wspomnieniach związanych z "Dobranockami". Czy współcześnie powinniśmy włączać kreskówki naszym pociechom?
Joanna Opozda sama wychowuje swojego 1,5-rocznego synka Vincenta, o czym często wspomina w swoich social mediach.
Aleksandra Żebrowska po raz kolejny wykazała się dystansem. Temat, jak to często bywa w jej social mediach, dotyczył macierzyństwa. Żona aktora puściła swoim dzieciom bajki. Zdradziła, co wydarzyło się podczas seansu.
Poznajcie Duszka Babu.
Bajki to doskonały sposób, żeby przybliżyć dzieciom między innymi konsekwencje pewnych działań. Mogą jednak też przestraszyć maluchy i wywołać u nich traumę. W Dzień Dobry TVN dziecięcy psycholog kliniczny Marta Bąkowska wyjaśniła, jakie bajki najlepiej puszczać naszym pociechom.
Louie Anderson komik i twórca kultowej kreskówki "Świat według Ludwiczka
Obecny w życiu dzieci, ich rodziców i dziadków. Znany za sprawą ukochanego miodku i licznych mądrości. Kubuś Puchatek, legendarny miś, świętuje urodziny.
Weekendowy poranek to dokonały czas na relaks i jogę. Mało kto wie, że mogą ją praktykować także dzieci. Jak przekonać maluchy do takiej aktywności? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat Agnieszką Sygitowicz-Stańkowską, instruktorką jogi.
Uległe księżniczki uwięzione w wieży czekające na księcia, dzielni młodzieńcy ratujący je pocałunkiem, zazdrosne siostry, złe macochy i stare wiedźmy. Bajki opowiadane dzieciom od pokoleń pełne są krzywdzących stereotypów i niekiedy potrafią nieźle zamieszać w głowie, zwłaszcza dziewczynkom. W Dniu Kobiet warto więc zastanowić się, jakie wzorce zachowań są przemycane w klasycznych baśniach. O zarzutach pod ich adresem mówiła Monika Frenkiel - filolożka, dziennikarka i krytyczka literacka.
Pamiętacie kreskówki: "Miś Yogi" czy "Pies Huckleberry"? A czy wiecie, że te postacie rysowali Polacy? Poznajcie historię Zbigniewa Czuby, który zabrał nas w świat amerykańskich bajek.
Już od soboty 7 listopada przez najbliższe tygodnie musimy zapomnieć o wizytach w kinach, teatrach czy muzeach. Anna Wendzikowska proponuje jednak inną alternatywę i to w towarzystwie dzieci. Okazuje się, że całe rodziny mogą się świetnie bawić... przy kreskówkach. Oto najlepsze propozycje o silnych kobietach.
Cała Polska o Kasi Łasce usłyszała na początku tego roku, kiedy media obiegła informacja, że nasza rodaczka zaśpiewa na gali rozdania Oscarów. Niewiele osób wie, że nie jest nowicjuszką, bowiem w branży rozrywkowej działa od lat. Jej głos znają wszystkie dzieci, które oglądają dubbingowane bajki.
Obecna sytuacja nie jest łatwa dla dzieci. One także muszą dostosowywać się do panującej pandemii i wprowadzonych obostrzeń. A gdyby tak pomóc im zrozumieć otaczającą rzeczywistość, opowiadając bajki z innym morałem od klasycznego, znanego wszystkim?
„Bajki z całego świata” to opowieści o prawdziwym, niewyidealizowanym świecie dzieci, dla których codzienność bywa niekiedy wyzwaniem. Bajki zostały zebrane z różnych, najbardziej egzotycznych zakątków świata. Jakich? Okazuje się, że w bajkach zza granicy możemy odnaleźć podobne wartości i przesłanie co w polskich bajkach. Dochód z książeczek zostanie przekazany na szczytny cel. Jaki? O projekcie w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały: Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation i aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska.
"Bajkowy efekt domina" - to edukacyjna książka oraz audiobook wydany przez Kulczyk Foundation. Dominika Kulczyk do współpracy nad audiobookiem zaprosiła między innymi: Piotra Fronczewskiego, Agnieszkę Dygant i obecnego w studiu Tomasza Ossolińskiego. Przychód ze sprzedaży bajek zostanie przekazany na szczytny cel. Jaki? W jakich miejscach gwiazdy czytały dzieciom książki? W studiu Dzień Dobry TVN o akcji opowiedziała jej pomysłodawczyni - Dominika Kulczyk oraz Tomasz Ossoliński, projektant, który zaangażował się w projekt.
Do kin wchodzi właśnie druga część filmu "Jak wytresować smoka", a w nim jedna z postaci wypowiada kwestię, która przez media na świecie została odebrana jako pierwszy oficjalny coming out w bajce dla dzieci. Czy świat jest gotowy na pierwszego geja w animacji dla dzieci? O to zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcą Aleksandrę Piotrowską. A Filip Chajzer wybrał się w miasto, aby zbadać poziom tolerancji dla homoseksualizmu. Do jakich wniosków doszedł?