joga

  joga

  Słyszeliście kiedyś o aerial jodze? To zajęcia, które łączą elementy jogi, pilatesu i tańca. Co ciekawe wykonywane są na specjalnym hamaku zawieszonym na suficie. Zainteresowani? To świetny sposób nie tylko na odprężenie, ale także na rozciągnięcie całego ciała. Więcej o założeniach i celach opowiedziała nam Joanna Gruszka, instruktorka aerial jogi, studio WDECH.

  Maria Prażuch-Prokop w wyjątkowy sposób podsumowała stary rok. Żona prowadzącego Dzień Dobry TVN podzieliła się z fanami swoim rachunkiem sumienia. Szczery wpis, z którego dowiadujemy się o nastawieniu gwiazdy na 2022 rok to jedno. Trudno nie zachwycić się formą Marii. Zdjęcie w bikini zapiera dech w piersiach.

  Nadmiar obowiązków i stres często przyczyniają się do spadku energii, który znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Aby odzyskać siły, wiele osób instynktownie sięga po filiżankę małej czarnej. Kawa nie jest jednak jedyną metodą walki z ospałością czy brakiem wigoru. Jak skutecznie pobudzić organizm do działania bez pomocy kofeiny?

  Joga to jeden z najpopularniejszych sposób na aktywność fizyczną ostatnich lat. W odpowiedzi na zainteresowanie rynku powstało już wiele odmian tego systemu ćwiczeń. Joga może być podwodna, aerial, hot, czy akrobatyczna. Niedawno powstała też "joga dla leniwych". Czym jest i jak ją wykonać?

  Joga ashtanga jest dynamicznym rodzajem hatha-jogi. Dosłownie oznacza "jogę o ośmiu kończynach". Ćwiczenia w jodze ashtandze wykonuje się powoli i płynnie, niemal jak podczas tańca, jednak są one wymagające dla praktykujących. Wykorzystywane asany są przeznaczone raczej dla osób doświadczonych w jodze, o dużej elastyczności. Wykonywane są w określonym porządku.

  Aleksandra Popławska sprzeciwia się popularnym już słowom siostry zakonnej Michaeli Pawlik. Nagranie, na którym dominikanka przestrzega przed jogą, obiegło sieć i stało się już viralem. Aktorka nie przeszła obojętnie obok jej przestróg. - Ostrzega przed jogą, twierdząc, że "na dole kręgosłupa znajduje się wąż". - A skąd siostra to wie? Sama praktykowała? - zastanawia się Popławska.

  Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu zainteresowania przyrządami do ćwiczeń, które wykorzystywać możemy w domu. W poszukiwaniu idealnego sprzętu warto zwrócić uwagę na budzące ostatnio wiele emocji koło do jogi. To oryginalne i bardzo praktyczne akcesorium, które szybko znajduje wielu zwolenników, nie tylko w gronie profesjonalnych sportowców.

  Joga staje się jedną z ulubionych aktywności Polek, w tym również gwiazd. Osoby, które ją praktykują, chętnie dzielą się doświadczeniami i podkreślają, że ta praktyka wiele dla nich znaczy. Do grona znanych joginek należą m.in. Paulina Młynarska, Julia Wieniawa, Ewa Szabatin, Paulina Holtz i Maria Prokop. Żona Marcina Prokopa w rozmowie z dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, co można zyskać ćwicząc asany i prawidłowe oddychanie.

  Pomimo, że żyjemy w swoich ciałach, to przez większość dnia potrafimy być od nich "odłączeni". Zaspokajamy fizjologiczne potrzeby naszego organizmu, ale często nie potrafimy się w niego wsłuchać. Body Scan to bardzo skuteczna metoda na ponowne połączenie się z ciałem i wykrycie, gdzie mamy ulokowane wszelkie napięcia wynikające głównie ze stresu. Instruktorka jogi Basia Tworek zaprezentowała nam kilkuminutową sesję Body Scan.

  Paulla, wokalista znana z hitu "Od dziś" na jakiś czas usunęła się z show-biznesu. Artystka odnalazła spokój w domu w lesie. Tam w otoczeniu natury praktykuje jogę i osiąga wewnętrzną harmonię. Nie oznacza to wcale, że zawiesiła działalność muzyczną. Wręcz przeciwnie. Niedawno piosenkarka w ramach hołdu wypuściła własną interpretację utworu Krzysztofa Krawczyka "To, co dał nam świat".

  Weekendowy poranek to dokonały czas na relaks i jogę. Mało kto wie, że mogą ją praktykować także dzieci. Jak przekonać maluchy do takiej aktywności? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat Agnieszką Sygitowicz-Stańkowską, instruktorką jogi.