joga

  joga

  Joga ashtanga jest dynamicznym rodzajem hatha-jogi. Dosłownie oznacza "jogę o ośmiu kończynach". Ćwiczenia w jodze ashtandze wykonuje się powoli i płynnie, niemal jak podczas tańca, jednak są one wymagające dla praktykujących. Wykorzystywane asany są przeznaczone raczej dla osób doświadczonych w jodze, o dużej elastyczności. Wykonywane są w określonym porządku.

  Aleksandra Popławska sprzeciwia się popularnym już słowom siostry zakonnej Michaeli Pawlik. Nagranie, na którym dominikanka przestrzega przed jogą, obiegło sieć i stało się już viralem. Aktorka nie przeszła obojętnie obok jej przestróg. - Ostrzega przed jogą, twierdząc, że "na dole kręgosłupa znajduje się wąż". - A skąd siostra to wie? Sama praktykowała? - zastanawia się Popławska.

  Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu zainteresowania przyrządami do ćwiczeń, które wykorzystywać możemy w domu. W poszukiwaniu idealnego sprzętu warto zwrócić uwagę na budzące ostatnio wiele emocji koło do jogi. To oryginalne i bardzo praktyczne akcesorium, które szybko znajduje wielu zwolenników, nie tylko w gronie profesjonalnych sportowców.

  Joga staje się jedną z ulubionych aktywności Polek, w tym również gwiazd. Osoby, które ją praktykują, chętnie dzielą się doświadczeniami i podkreślają, że ta praktyka wiele dla nich znaczy. Do grona znanych joginek należą m.in. Paulina Młynarska, Julia Wieniawa, Ewa Szabatin, Paulina Holtz i Maria Prokop. Żona Marcina Prokopa w rozmowie z dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, co można zyskać ćwicząc asany i prawidłowe oddychanie.

  Pomimo, że żyjemy w swoich ciałach, to przez większość dnia potrafimy być od nich "odłączeni". Zaspokajamy fizjologiczne potrzeby naszego organizmu, ale często nie potrafimy się w niego wsłuchać. Body Scan to bardzo skuteczna metoda na ponowne połączenie się z ciałem i wykrycie, gdzie mamy ulokowane wszelkie napięcia wynikające głównie ze stresu. Instruktorka jogi Basia Tworek zaprezentowała nam kilkuminutową sesję Body Scan.

  Paulla, wokalista znana z hitu "Od dziś" na jakiś czas usunęła się z show-biznesu. Artystka odnalazła spokój w domu w lesie. Tam w otoczeniu natury praktykuje jogę i osiąga wewnętrzną harmonię. Nie oznacza to wcale, że zawiesiła działalność muzyczną. Wręcz przeciwnie. Niedawno piosenkarka w ramach hołdu wypuściła własną interpretację utworu Krzysztofa Krawczyka "To, co dał nam świat".

  Weekendowy poranek to dokonały czas na relaks i jogę. Mało kto wie, że mogą ją praktykować także dzieci. Jak przekonać maluchy do takiej aktywności? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat Agnieszką Sygitowicz-Stańkowską, instruktorką jogi.

  Medytacja dynamiczna Osho miała być odpowiedzią na współczesne problemy ludzi Zachodu. Zdaniem jej pomysłodawcy, przywódcy duchowego Osho Rejneesha, człowiek nie jest w stanie wystarczająco skupić się na klasycznej, statycznej medytacji. Najpierw trzeba się pozbyć panującego w jego umyśle chaosu.

  Zła postawa, brak ruchu i oczywiście stres - to wszystko wpływa na powstanie napięć w całym naszym ciele. Miejscem szczególe wrażliwym jest kark, którego spięcie może przejawiać się także uporczywymi bólami głowy. Jak sobie z tym radzić? Rozluźniające ćwiczenia pokazała nam Basia Tworek - instruktorka jogi i psycholog.

  Julia Wieniawa to jedna z najbardziej rozchwytywanych gwiazd młodego pokolenia. Mimo napiętego grafiku znajduje czas, aby trochę poćwiczyć. Na Instagramie pochwaliła się ostatnio nietypowym zdjęciem z treningu. Takiej elastyczności mógłby jej pozazdrościć niejeden jogin.

  Julia Wieniawa nie przestaje zaskakiwać. Aktorka i piosenkarka zadebiutowała ze swoją marką i momentalnie podgrzała atmosferę w mediach. Po sukcesie linii kosmetyków, postanowiła bowiem stworzyć serię ubrań sportowych. Skąd ten pomysł? Opowiedziała w rozmowie z ekspertką ds. mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiną Ziębą.

  Joga kundalini to mistyczna odmiana jogi, która łączy w sobie ćwiczenia ciała, mantry, medytacje i trening oddechowy. Ma na celu zharmonizowanie ciała z duszą i uwolnienie przepływu pozytywnej energii. Jak zacząć ją ćwiczyć jogę kundalini?

  Praktyka regularnej, porannej medytacji doskonale wpływa na całe ciało. Pozwala lepiej radzić sobie z codziennymi problemami, sprawia też, że czerpiemy więcej radości z życia. Wbrew pozorom opanowanie sztuki medytacji nie jest trudne ani nie zajmuje dużo czasu.