Porady

Zdrowe śniadanie na dobry początek dnia. Jak je przygotować?

Porady

Iryna Melnyk/Getty Images

"Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia" - ile razy słyszałaś to stwierdzenie? Zakładam się, że nie jesteś w stanie nawet zliczyć. Zgadłam? No właśnie. Nie daj się jednak zwieść wrażeniu, że to hasło to tylko slogan. Absolutnie nie! Zdrowy i pożywny posiłek na rozpoczęcie dnia to najlepsze rozwiązanie.

Zdrowe śniadanie: czy da się je przygotować szybko?

Wiem, co myślisz. Nie masz czasu na przygotowywanie rano skomplikowanych posiłków, mierzenie, ważenie i sprawdzanie, czy wszystkie elementy są odpowiednio zbilansowane. Większość z nas boryka się z tym problemem. Zazwyczaj kończy się to tak, że łapiemy coś "w biegu". Warto jednak wiedzieć, że już minimalne zmiany w sposobie odżywiania mogą przynieść ogromne, pozytywne efekty. Pełnowartościowe śniadanie trzy razy w tygodniu to dobry krok w stronę poprawy stanu zdrowia.

Nawet jeśli jesteś bardzo zajęta, znajdziesz z pewnością czas, żeby rano przygotować sobie musli czy granole. To banalnie proste, a jeśli sięgniesz po dobre, wartościowe produkty takie śniadanie zapewni Ci energię na cały poranek. Dodatkowo na stronie www.onedaymore.pl znajdziesz szybkie, proste i niebanalne przepisy przygotowane przez znaną z MasterChefa Kingę Paruzel, ekspertkę zdrowego żywienia. Dzięki nim to, co trafi do miseczki, będzie nie tylko zdrowe, ale też przepyszne.

OneDayMore: owsianki, musli i granole na zdrowy początek dnia

Na co zwrócić uwagę wybierając musli, granolę czy owsiankę? Oczywiście na jej skład. W ofercie produktów OneDayMore wiele propozycji pozbawionych jest cukru, oleju palmowego czy syropu glukozowo-fruktozowego. To niewątpliwie pierwszy krok w stronę zdrowszego stylu życia, a to nie wszystko. W ich owsiankach czy granolach znajdziesz fantastyczne, zdrowe dodatki, które niewątpliwie znacząco wpływają nie tylko na smak, ale także wzbogacą śniadanie o wartości odżywcze: liofilizowane owoce, orzechy, kokos, jagody goji - dla miłośników słodyczy znajdzie się nawet belgijska czekolada. Te wszystkie elementy z pewnością pomogą Ci wkroczyć w nowy dzień z fantastyczną energią.

Dodatkowo teraz masz okazję wygrać zapas produktów OneDayMore na aż 3 miesiące. Co musisz zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? To banalnie proste. Wystarczy, że w czasie trwania kampanii przyłączysz się do wyzwania OneDayMore i zamienisz nudną kanapkę z serem na pyszne musli. Co należy zrobić? Wstaw na Instagram zdjęcie swojego odmienionego śniadania, dodaj hasztag #sniadaniechallenge oznacz @onedaymorepl i wygraj zapas musli na 3 miesiące lub nagrody dodatkowe!

spons - granola

Zobacz więcej:

Elektrolity – na co wpływają? Najlepsze elektrolity dla sportowców

Nadchodzi fala upałów. Lekarz radzi, jak chronić dzieci przed przegrzaniem i udarem słonecznym

Jak się odżywiać, aby nie przytyć na wakacjach? "Chodzi o to, żeby nasze wybory były mądrzejsze"

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości