Styl życia

Malta dopłaci turystom za wakacje. Obcokrajowcy mogą dostać nawet kilkaset euro?

Styl życia

malta dopłata dla turystów

Jak ożywić turystykę? Malta ma plan na post-pandemiczne podróże - obcokrajowcom proponuje dopłatę do wakacji. Kiedy w czerwcu zostaną otwarte granice, turyści będą mogli dostać nawet 200 euro od państwa. Jakie warunki trzeba spełnić?

Wakacje na Malcie z dopłatą

Już w czerwcu Malta otwiera swoje granice. Obcokrajowcy znów będą mogli spędzić tu wakacje - tak wynika z treści komunikatu organizacji Malta Tourism Authority. Oprócz poluzowania restrykcji, rząd ma jeszcze jeden pomysł na ożywienie turystyki, czyli tego sektora gospodarki, który szczególnie ucierpiał podczas trwającej od kilkunastu miesięcy pandemii. Władze Malty chcą dopłacać się do wakacji.

Proponowana kwota to 200 euro, nie jest jednak stała. Różni się w zależności od tego, jaki standard hotelu wybierze turysta. Mówiąc wprost: im więcej gwiazdek ma lokal, tym większa będzie dopłata ze strony Malty. Kolejnym kryterium będzie długość pobytu - pieniądze zostaną przekazane tym, którzy zdecydują się spędzić co najmniej 3 noce w wybranym hotelu.

Jakie warunki stawia Malta?

Zgodnie z zasadami programu, połowę dopłaty pokryje Maltańska Organizacja Turystyczna, a drugą - hotel. Co ciekawe, jest także inna oferta - wyspy Gozo, która ma status "eko-wyspy". Jest bardzo lubiana wśród turystów, zwłaszcza ze względu na harmonię między rozwojem a dbaniem o środowisko naturalne. Za spędzenie wakacji właśnie w tym miejscu kwota dopłaty może być większa nawet o 10 proc.

Nim jednak dojdzie do wpuszczenia turystów, Malta proponuje podział na strefy, aby lepiej kontrolować to, skąd napływają podróżujący. Przyjęty system nawiązuje do sygnalizacji świetlnej. Kraje podzielone są na strefę zieloną (na razie na liście nie znajduje się żaden) oraz czerwoną i bursztynową (należy do niego Polska). Turyści z drugiej grupy będą mogli na Maltę dostać się wtedy, kiedy dostaną już 2 dawki szczepionki, przedstawią ku temu odpowiednie dokumenty i przedłożą negatywne wyniki testu PCR (wykonanego na 72h przed wylotem). Do tego, przybywający muszą pochodzić z kraju, z którym Malta ma bilateralne umowy zdrowotne.

Zobacz wideo: Malta pełna smaku

Zobacz też:

Izabela Janachowska mierzy się z hejtem na swój temat: "Widać, że to pisze ktoś, kto jest totalnym frustratem"

13-letnia córka Agaty Mróz o hejcie, który ją spotyka po śmierci mamy. "Wiem, że mojemu tacie było ze mną ciężko"

Kobiecy pocałunek w "BrzydUli"? Fani: "Każdy tego potrzebował, ale się nie spodziewał"

Autor: Ola Lipecka

Źródło: Styll.pl

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości