Malta

    Malta

    Malta to pierwszy kraj, w którym całkowicie zaszczepiono ponad 90 procent ludności przeciwko COVID-19. Natomiast w Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższa liczbę zgonów od 12 marca. Francja rekomenduje dawkę przypominającą dla osób po 65. roku życia i szczególnie narażonych na ciężki przebieg.

    Wyspa Gozo nie jest zbyt duża, za to niezwykle urokliwa. To coś dla osób, które cenią sobie odpoczynek w spokojnym miejscu, gdzie życie płynie wolniej, a widoki zapierają dech w piersiach.

    W Polsce ksiądz może rozgrzeszyć z zabójstwa, ale z bycia w niesakramentalnym związku - już nie. Inaczej do sprawy podchodzą biskupi z Malty, którzy uznali, że w pewnych przypadkach, po odpowiednim przygotowaniu duchowym, rozwodnicy mogą przystępować do sakramentów i funkcjonować jako pełnoprawni członkowie Kościoła. Kogo dotyczy zmiana wprowadzona przez Maltańczyków? O tym w Dzień Dobry TVN jezuita o. Wacław Oszajca.

    Kajetan P., podejrzany o zamordowanie nauczycielki włoskiego, został zatrzymany na Malcie przez tamtejszą policję. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy emerytowanego policjanta Roberta Sysika, który dowodził sekcją bojową KSP, aby zapytać go o działania operacyjne policji i procedurę konwojowania podejrzanego do Polski. Według policji Kajetan P. zamierzał schronić się w Afryce Północnej. Czy gdyby tam dotarł, trudniej byłoby go złapać?