Hobby

Basia Pasek poleca 3 filmy, których nie możesz przegapić podczas Mastercard OFF Camera 2020

Hobby

Trwa festiwal Mastercard OFF Camera 2020. Od 11 września na platformie player.pl i stacjonarnie, w Krakowie, miejsce mają pokazy kina niezależnego. Nowa, hybrydowa formuła to odpowiedź na pandemię koronawirusa. Tym bardziej warto więc skorzystać z okazji i wziąć udział w wydarzeniu. Filmy obecnie dostępne na Player.pl znikną z serwisu wraz z końcem festiwalu.

Nie przegap podczas Mastercard OFF Camera 2020

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera 2020 ruszył 11 września i potrwa 10 dni - do 25 września. Mimo trwającej pandemii już po raz trzynasty zostaną przyznane specjalne nagrody w dwóch konkursach, a miłośnicy wydarzenia będą mogli w nim uczestniczyć nie tylko w Krakowie, lecz także w całej Polsce - w serwisie player.pl .

Których filmowych produkcji na pewno nie możesz przegapić podczas Mastercard OFF Camera? Basia Pasek poleciła kilka obrazów we wtorkowym wydaniu Dzień Dobry TVN.

W tym momencie przenosimy się do sieci i tam możemy oglądać wspaniałe filmy. Do 25 września na player.pl można mieć dostęp do filmów, których później już tam nie będzie, jak np. "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, którego już nikomu nie trzeba chyba przedstawiać

- powiedziała Basia. Dziennikarka liczy, że obraz zdobędzie mnóstwo nagród.

Ale to nie jedyna propozycja, którą możemy zasugerować. Jest np. film "Safe Inside", międzynarodowa produkcja, w której udział bierze Joanna Kulig. Jeśli więc chcemy wesprzeć naszą Polkę i zobaczyć jej rolę, to tylko do 25 września na Playerze można zobaczyć ten film

- dodała reporterka. Co ciekawe, akcja filmu rozgrywa się na południu Francji, podczas gdy zdjęcia zrealizowane zostały... pod Krakowem.

Basia poleciła także obraz "Święta Frances" pokazywany na festiwalu w ramach sekcji "Między nami kobietami".

To bardzo ważna część festiwalu w tym roku. Pokazuje zupełnie inną stronę kobiecości niż dotychczas w światowym kinie, czyli takie siostrzane wsparcie, ale ten film jest także o tym, jak wygórowane wymagania jego bohaterki mają wobec samych siebie

- podsumowała Basia.

Program festiwalu Mastercard OFF Camera 2020

Na program festiwalu składają się filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi". Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje będą walczyć o nagrodę Kulczyk Foundation. Zaplanowano również sekcje specjalne: "Między nami kobietami", "Znowu w drodze", "Tanie dreszcze?" oraz "Związki i rozwiązki". Fani Festiwalu znajdą coś dla siebie wśród filmowych propozycji z sekcji "Panorama", "Festiwalowe Hity" czy "Amerykańscy Niezależni". Pełny harmonogram dostępnych produkcji dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu.

Zapraszamy do oglądania 13. Mastercard OFF CAMERA na player.pl!

Zobacz także:

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości