kino niezależne

  Dziennikarka wymieniła pięć reżyserek młodego pokolenia.

  Miłośnicy kina niezależnego przybywający na festiwal Mastercard OFF Camera z całą pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji. "The Falconer" to kolejny nieprzeciętny obraz, który został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

  Dlaczego realizacja produkcji stała pod znakiem zapytania?

  Zorganizowany w Krakowie Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera 2021 to wyjątkowe wydarzenie, które skupia uwagę największych miłośników branży filmowej. Zebrani w stolicy Małopolski fani mają szansę spotkać aktorów, których znają z wielkiego ekranu, ale także z popularnych produkcji telewizyjnych. Marcinowi Sawickiemu udało się porozmawiać z Aleksandrą Adamską, która również zdecydowała się wziąć udział w tegorocznym wielkim święcie kina.

  Już po raz drugi odbywa się Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny – "Kino 2021. Nowe historie". Jury, w skład którego wchodzą Olga Bołądź, Kuba Czekaj, Anna Jadowska oraz Natasza Parzymies, spośród 100 nadesłanych projektów wyłonią zwycięskie filmy. Jakie produkcje znalazły się w tegorocznym konkursie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Olga Bołądź.

  Trwa festiwal Mastercard OFF Camera 2020. Od 11 września na platformie player.pl i stacjonarnie, w Krakowie, miejsce mają pokazy kina niezależnego. Nowa, hybrydowa formuła to odpowiedź na pandemię koronawirusa. Tym bardziej warto więc skorzystać z okazji i wziąć udział w wydarzeniu. Filmy obecnie dostępne na Player.pl znikną z serwisu wraz z końcem festiwalu.

  To już półmetek Mastercard OFF CAMERA. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego w Krakowie i na player.pl trwa do 25 września. Jedną z jego atrakcji jest możliwość oglądania filmów z wnętrza aut. O programie kina samochodowego opowiadała rzeczniczka festiwalu Alicja Myśliwiec.

  Trwa 13. edycja festiwalu Mastercard OFF Camera. Odbędą się premierowe pokazy nowych sekcji: "Między nami kobietami" i "Znowu w drodze". Gościem specjalnym będzie aktor Bill Pullman, który opowie m.in. o pracy nad filmem "Ukryta gra".

  W Krakowie i na player.pl trwa Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. To jedna z największych tego typu imprez w naszej części Europy. Jednym z uczestniczących w Konkursie Filmów Polskich tytułów jest "Safe Inside" w reżyserii Renaty Gabryjelskiej, z którą rozmawialiśmy w naszym programie.

  Wielkimi krokami zbliża się święto kina niezależnego - 13. Mastercard OFF CAMERA. Jedną z jego części jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. O nagrodę Kulczyk Foundation będzie się ubiegać dziesięć najciekawszych rodzimych produkcji. O tym, do kogo trafi 100 tys. zł, zdecyduje międzynarodowe jury w składzie Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman.

  Produkcja Martina Scorsese, zaskakująca historia Emily Dickinson, trzymające w napięciu kino, odważnie przełamujące gatunkowe schematy - oto czego widzowie 13.Mastercard OFF CAMERA mogą spodziewać się po flagowej sekcji "Amerykańscy niezależni". Programerzy festiwalu po raz kolejny zwracają uwagę widzów na wyjątkowe, artystyczne filmy powstające poza mainstreamem.

  Już wkrótce rusza 13. Matercard Off Camera. Tegoroczny festiwal będzie trwał aż 15 dni i będzie miał nową formułę - odbędzie się zarówno stacjonarnie, w Krakowie, jak i w przestrzeni online w serwisie Player. Jakie atrakcje czekają na uczestników? Zdradziła Alicja Myśliwiec, rzecznik prasowa festiwalu.

  Do niedawna kina studyjne nie cieszyły się dobrą sławą. Wyparły je nowoczesne multipleksy. Na szczęście jednak moda na retro powróciła, a skrzypiące krzesła zamiast przeszkadzać, tworzą iście filmową atmosferę. Poznajcie historię ostatniego kina na Półwyspie Helskim.

  W Krakowie rozpoczęła się 11. edycja Netia Off Camera. Kto zjawił się na gali otwarcia? Na jakie filmy czekają przybyłe gwiazdy? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jak co roku, Netia Off Camera gromadzi gwiazdy z całego świata. W tym roku do Krakowa przyjechał trzykrotny laureat Oscara, włoski scenograf Dante Ferretti, który pracował z najbardziej popularnymi reżyserami na świecie. Z kim? Dlaczego na początku swojej kariery odmówił współpracy Federico Felliniemu? Ze scenarzystą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Przewodniczącą jury w Konkursie Głównym Netia Off Camera - "Wytyczanie Drogi" jest Agnieszka Holland. Spotkał się z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, aby zapytać, czy według reżyserki jest moda na polskie kino i jak postrzega współczesne seriale.

  Trwa Netia Off Camera. Kolejnym gościem festiwalu, z którym rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki był irlandzki aktor filmowy, telewizyjny i teatralny Andrew Scott. Sławę przyniosła mu rola Jima Moriarty’ego w serialu Sherlock. Kto wynalazł tę konkretną wersję Moriarty’ego? Czy aktor kimś się inspirował podczas pracy nad tą postacią? Jakie role Andrew odrzuca?

  Na festiwal Netia Off Camera przyjechała najbliższa współpracowniczka reżysera Martina Scorsese - producentka filmowa Emma Tillinger Koskoff. Jaki był pierwszy film, który razem stworzyli? Co należy do jej zadań? Dlaczego Leonardo DiCaprio jest ulubionym aktorem Scorsese? Z producentką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobrze TVN Marcin Sawicki.

  Jedną z gwiazd, które pojawiły się na tegorocznej edycji festiwalu Netia Off Camera jest aktor Jacek Braciak. Dlaczego twierdzi, że aktorstwo to prosty zawód? Dlaczego zazwyczaj nie czyta scenariuszy filmów, w których gra? Z artystą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W Krakowie rozpoczęła się 10. edycja Festiwalu Netia Off Camera. Kto przybył na galę otwarcia? Jakie zalety ma kino niezależne? O tym prosto z Krakowa dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Już 28 kwietnia rozpoczyna się święto kina niezależnego - NETIA OFF CAMERA, festiwal, który już od dekady promuje kino niezależne i docenia twórców mówiących własnym językiem. O zbliżającej się, 10. edycji konkursu opowiedziały nam: Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa i Katarzyna Rosłaniec, reżyserka. Jakie gwiazdy światowego kina będziemy mogli zobaczyć w Krakowie?

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu kina niezależnego PKO Off Camera odbyła się premiera zrekonstruowanego "Wesela" W. Smarzowskiego. Jakie wrażenie wywarła na widzach ta wersja?

  Podczas 8. edycji festiwalu kina niezależnego PKO Off Camera widzowie będą mogli zobaczyć filmy, które opowiadają o kulisach branży modowej. Dlaczego postawiono na tę tematykę? Czy to będą głównie filmy dokumentalne? Kto się w nich pojawi - tylko projektanci i modelki, czy ktoś jeszcze? O tym w Dzień Dobry TVN rzecznik prasowy festiwalu Alicja Myśliwiec i projektant mody Dawid Woliński.

  Parker Posey to aktorka, która wystąpiła w wielu produkcjach kina niezależnego, a w filmach wysokobudżetowych jest obsadzana głównie w rolach drugoplanowych. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z nią na rynku w Krakowie, gdzie aktorka obecnie przebywa w związku z Festiwalem Off Plus Camera. W jakich filmach grała i jak jej poszedł przyspieszony kurs języka polskiego? Zobaczcie.