Parenting

Mężczyźni stresują kobiety bardziej niż dzieci

Parenting

Aktualizacja:

Według ankiety przeprowadzonej na grupie Amerykanek, kobiety, które są zamężne i posiadają dzieci, mają podwyższony poziom stresu. O tym, jak rodzina wpływa na samopoczucie, w studiu Dzień Dobry TVN opowiadały Martyna Filipiak, psycholog, Joanna Mokosa-Rykalska, autorka bloga „Matka siedzi z tyłu” oraz Marzena Lewandowska, dziennikarka.

Prowadzenie domu rodzinnego potrafi być stresujące. Praca, obowiązki i dzieci. Kto najbardziej stresuje kobiety? W ankiecie przeprowadzonej przez „Today” na 7 tysiącach kobiet, prawie 50% amerykańskich matek uznało, że mężowie są większym źródłem stresu niż dzieci.

Mąż, który zachowuje się jak dziecko

Największym problemem dla kobiet jest mąż, który zachowuje się jak dziecko. Żona pragnie mieć równego sobie partnera, a nie kolejne dziecko, którym musi się zajmować. Ponadto mężczyźni zapominają często o pomocy przy pracach domowych. Jedna z ankietowanych osób przyznała, że życie z 35-latkiem, który zachowuje się jak 7-latek, jest bardziej stresujące niż dziecko, gdyż dorosły mężczyzna powinien już wiedzieć, jak należy się zachowywać.

Jak dogadywać się w związku?

Partnerstwo w związku jest bardzo istotnym elementem. Jak namówić partnera, aby zachowywał się dojrzale? Przede wszystkim należy przeprowadzić z mężczyzną spokojną rozmowę. Jak przyznała pani psycholog, kobiety często nie komunikują swoich potrzeb i oczekiwań, a mężczyzna nie czyta im w myślach. Tym sposobem zatacza się błędne koło.

Zobacz też:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości