Związki i seks

Kiedy małżeństwo wykonuje ten sam zawód... Czy to zdrowe dla związku?

Związki i seks

Kiedy małżeństwo wykonuje ten sam zawód... Czy to zdrowe dla związku?

Wykonujesz ze swoim partnerem ten zawód? Jeśli tak, sprawdź czy to dobre rozwiązanie dla waszej relacji. Czy ten sam zawód wykonywany przez parę sprawia, że jako związek czujecie się bardziej "power couple", a może jest wręcz przeciwnie - i ten sam zawód wykonywany przez partnerów, tylko komplikuje relację?

  • Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda razem - czy ten sam zawód ich połączył?
  • Znane pary i ten sam zawód: Olga Borys i Wojciech Majrchrzak, oraz Anna Jarosik-Tomala i Michał Jarosik-Tomala
  • Ten sam zawód a rywalizacja w związku
  • Partnerzy w tym samym zawodzie. Nie zawsze jest tak kolorowo


Zobacz też: Mój mąż nie dba o siebie! Co robić?

Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda razem - czy ten sam zawód ich połączył?

Niedawno okazało się, że Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda są parą. Oboje wykonują ten sam zawód - są pisarzami. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej parom, które łączy nie tylko życie prywatne, ale i zawodowe. Czy taka relacja jest zdrowa dla związku?


Sprawdź: Rutyna w związku – jak to zmienić?


Znane pary i ten sam zawód:  Olga Borys i Wojciech Majrchrzak, oraz Anna Jarosik-Tomala i Michał Jarosik-Tomala

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dwie aktorskie pary: Olgę Borys i jej partnera Wojciecha Majrchrzaka, oraz Annę Jarosik-Tomalę i Michała Jarosika-Tomalę.

Kiedy przychodzę do domu poirytowana, to w domu czeka mnie zrozumienie. Jestem absolutnie zaopiekowana i mam wsparcie - powiedziała Olga Borys.
Tak rzeczywiście jest. My rozumiemy się w skrótach, nie musimy sobie za wiele tłumaczyć. Nawet czasem dochodzi do tego, że Olga budzi się o trzeciej w nocy, i w półśnie mówi do mnie: "To nie było dobre". A ja od razu wiem, co nie było dobre i dlaczego nie było dobre. Od razu odpowiadam na jej pytanie - dopowiedział Wojciech Majrchrzak.

Więcej: Otwarty związek – czy to w ogóle ma szansę się udać?

Ten sam zawód a rywalizacja w związku

Czy ten sam zawód może sprawić, że partnerzy rywalizują ze sobą? Olga Borys stwierdziła, że nie ma czegoś takiego jak rywalizacja zawodowa w związku.

Nie, absolutnie! My gramy do jednej bramki. Mowa oczywiście o jednym gospodarstwie domowym - powiedziała Olga Borys.

Partnerzy w tym samym zawodzie. Nie zawsze jest tak kolorowo

Inna szkoła mówi, że partnerzy w związku, którzy wykonują ten sam zawód, nie do końca będą mieli udane relacje w życiu prywatnym. Dlaczego? U par, które mają taki sam zawód, ciężko jest oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Rywalizacja między partnerami wbrew pozorom jest wtedy częstym zjawiskiem. Może to budzić frustracje i w rezultacie doprowadzić do końca związku.


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
47
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0