Związki i seks

"Kup chleb!" - czyli o czym rozmawiać z partnerem, żeby mieć udany związek

Związki i seks

"Kup chleb!" - czyli o czym rozmawiać z partnerem, żeby mieć udany związek

O czym rozmawiamy z naszymi partnerami? "Kupisz chleb?", "Wypuścisz psa?", "twoja kolej na pranie!" - takich prozaicznych tematów w codziennym życiu jest więcej. Jakie tematy w naszych relacjach poruszamy najczęściej? O których zapominamy? Nad którymi powinniśmy pracować bardziej? 

 • O czym rozmawiamy z partnerem?
 • O czym powinniśmy rozmawiać w związku?
 • Jak budować dobry związek? Co jest ważne oprócz rozmowy?


Więcej: Czego nie warto mówić swojemu partnerowi?

O czym rozmawiamy z partnerem?

Codziennie poruszamy dziesiątki różnych tematów w rozmowie z naszym partnerem. Jakie są to przeważnie tematy? Zazwyczaj prozaiczne, np. kto zrobi dziś zakupy, co robimy dzisiaj na obiad, kto ma wyprowadzić psa na spacer, dokąd pojedziemy na wakacje, co damy w prezencie naszej cioci na jej imieniny... Oczywiście takie tematy są wbrew pozorom bardzo istotne w związkach - łączy nas w końcu normalne życie. Warto jednak pamiętać o poruszaniu innych kwestii w naszych rozmowach. Jakich?

Więcej: 

O czym powinniśmy rozmawiać w związku?

Będąc w związku, często zapominamy o rozmawianiu o innych tematach niż proza życia. Jakie tematy powinniśmy poruszać częściej?

 • Rozmowa o uczuciach. W związku warto mówić słowa, o których tak często zapominamy: "Kocham cię!". Wielu ludzi ma problem z wyrażaniem swoich emocji i mówieniu o nich. W rozmowie z partnerem powinniśmy mówić o nich jak najczęściej. Kiedy mówimy o naszych emocjach, mówmy też o ich powodach. To klucz do wzajemnego zrozumienia się. Pamiętaj, żeby nie doprowadzać do nagromadzenia się twoich emocji, wyrzutów, nierozwiązanych spraw. Wyjaśniajcie sobie wszystko na bieżąco - poruszanie tych złych emocji jest bardzo ważne!
 • Rozmawiajcie o swoich obawach i wątpliwościach. Kiedy nie boisz się rozmawiać o swoich największych lękach, oznacza to że wasz związek jest prawdziwy.
 • Ważnym tematem są również wasze pasje. Mówcie o tym, co was interesuje, co ostatnio przeczytaliście ciekawego, jaką książkę, artykuł, jakie macie plany dotyczące realizacji waszych pasji.
 • Rozmawiajcie o waszej wspólnej przyszłości. Mówcie o waszych marzeniach, celach, o ich realizacji. Jeśli myślicie o sobie poważnie, zaznaczajcie to wyraźnie, kiedy rozmawiacie o waszej przyszłości. Twój partner musi wiedzieć i czuć, że w twoich planach jest on cały czas obecny.

Więcej: Otwarty związek - na czym polega? Czy ma szansę przetrwać?

Jak budować dobry związek? Co jest ważne oprócz rozmowy?

Pamiętaj, że podczas budowy udanego związku, ważna jest nie tylko rozmowa. Co jeszcze? 

 • W związku ważne są uczucia i ich wyrażanie nie tylko za pomocą słów, ale za pomocą czynów. Okazujcie sobie uczucia.
 • Negocjacja - negocjujcie z partnerem wasze obowiązki w zależności od zmieniających się warunków.
 • Kłóćcie się, ale umiejętnie!
 • Przyznawajcie się do błędów, kiedy nie macie racji lub kiedy coś zrobiliście źle.
 • Pozwalajcie w związku na bycie sobą.


Jak często rozmawiasz ze swoim partnerem?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zobacz więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
2
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0