Parenting

Niezwykłe portrety karmiących matek. "Każda z nich opowiada o wyjątkowym doświadczeniu"

Parenting

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
vogue.pl/Instagram

Brytyjska fotografka Sophie Harris-Taylor stworzyła wyjątkowy cykl, który przedstawia portrety kobiet na różnych etapach karmienia piersią. "Chciałam zacząć nowy projekt, który opowiadałby o tym, co właśnie przechodzę" - wyjaśnia autorka zdjęć, o których pisze cały świat.

Portrety karmiących matek

Sophie Harris-Taylor jako młoda mama na własnej skórze przekonała się o tym, że karmienie piersią z jednej strony daje siłę, a z drugiej sprawia ból, z którym nie każda kobieta sobie radzi. I ma do tego prawo. By dodać otuchy zarówno sobie, jak i innym karmiącym chwyciła za aparat.

Zobacz wideo: Dzień Dobry TVN - co było w programie 31 stycznia?

Dzień Dobry TVN - Co było w programie 31 stycznia 2022 r.?

30. Finał WOŚP - serce rośnie
30. Finał WOŚP - serce rośnieDzień Dobry TVN
wideo 2/21

Po porodzie byłam bardzo zagubiona. Nagle otrzymałam tę nową tożsamość – zostałam matką i czułam, że choć bardzo kocham mojego syna, to zgubiłam siebie. Chciałam zacząć nowy projekt, który opowiadałby o tym, co właśnie przechodzę. Temat karmienia piersią zafascynował mnie. Postanowiłam spróbować pokazać bardziej realistyczny obraz niż te, do których przywykliśmy

Tak powstała seria intymnych portretów kobiet na różnych etapach karmienia piersią. Fotografka zatytułowała projekt "Milk", czyli "Mleko".

Intymne portrety kobiet

Zdjęcia brytyjskiej fotografki są celebracją macierzyństwa i kobiecości. Pokazują, że dziecko otrzymuje od niej nie tylko pożywienie, lecz przede wszystkim ogromne pokłady miłości. Kadry są dalekie od wyidealizowanych obrazków, które często widzimy na Instagramie. Ukazują naturalność tego aktu. - Historie i doświadczenia, które każda z bohaterek wniosła do projektu, są niezwykłe i prawdziwe - mówiła Sophie Harris-Taylor.

Autorka poprzez swój projekt zaprasza nas do szczerej dyskusji na temat kobiecego ciała. Wciąż na młodych mamach ciąży bowiem presja. Jedne z powodu braku pokarmu mają wyrzuty sumienia. Drugie nie mogą się doczekać, aż odstawią dziecko od piersi. Trzecie nie akceptują wyglądu po ciąży. Za każdą kobietą stoi osobista historia.

Nie spodziewałam się, że to będzie takie trudne. Podczas ciąży, snułam wizje, jakie to będzie proste i z jaką satysfakcją będę wyciągać moje piersi w miejscu publicznym, bez większej żenady. Nie spodziewałam się, że nie będę tego lubiła. W rzeczywistości odliczam dni do momentu, kiedy będziemy mogli wprowadzić inny pokarm, nie wiem, czy dotrwam nawet do sześciu miesięcy

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: vogue.pl/Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Petri Oeschger/Getty Images

Pozostałe wiadomości